O krok od tragedii!

Auto 22-latki wypadło z drogi S5, ścięło latarnię i wpadło do rowu. Kobieta cudem uszła z życiem!

2023-08-30 8:26

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę 27 sierpnia w Bożejewicach na drodze S5. Kierująca osobowym bmw nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i wypadła z drogi. Jak mówią mundurowi, kobieta miała bardzo dużo szczęścia, gdyż z wypadku wyszła praktycznie bez szwanku.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 27 sierpnia około godz. 21.30 w Bożejewicach na drodze S5. Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce, zastali poważnie uszkodzony samochód osobowy stojący w rowie, przewróconą latarnię uliczną i znak A-7, a także straż pożarną, której funkcjonariusze pomagali wysiąść kierującej z samochodu.    

- W toku podjętych czynności mundurowi ustalili, że 22-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego, która kierowała bmw, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze (zmrok, mokra nawierzchnia, silne opady deszczu), w rezultacie czego straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w latarnię uliczną, znak drogowy i wypadła z drogi - wyjaśnia rzecznik KPP w Żninie.

Służby medyczne udzieliły 22-latce na miejscu niezbędnej pomocy. Na szczęście nie odniosła ona poważniejszych obrażeń, pomimo, iż cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Poznanianka, która przyczyniła się do zdarzenia, była trzeźwa i posiadała wymagane uprawnienia. Za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym.

Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek drogowy?
Wypadek na przejeździe kolejowym