Burze, ulewy, wichury. I jeszcze to! Tragiczna prognoza pogody w tej części Polski

i

Autor: Pixabay

Ważne ostrzeżenie

Burze z gradem w Bydgoszczy i regionie! Gwałtowne załamanie pogody. IMGW wydaje żółty alert

2023-06-21 7:33

Pogoda zaskoczyła wielu mieszkańców. W środę (21 czerwca) od rana w Bydgoszczy i regionie występują gwałtowne opady deszczu. To jednak nie koniec. Synoptycy IMGW przewidują także wystąpienie burz z gradem. Szczegóły podajemy poniżej!

Burze z gradem w Bydgoszczy i regionie! Gwałtowne załamanie pogody. IMGW wydaje żółty alert

Burze w Bydgoszczy i regionie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje ostrzeżenie w związku z wyładowaniami atmosferycznymi. Ostrzeżenie ma obowiązywać od godz. 11:00 do godz. 23:00. Pewne jest, że nastąpi spory spadek temperatury.

- Na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne i bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie około 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie możliwe 90 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 2 - wyjaśnia Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Jak przekazuje Kujawsko-Pomorskie Centrum Prognoz i Ostrzeżeń Meteorologicznych, w momencie powstania burzy superkomórkowej głównie wxrefionach południowych i południowo wschodnich nie można wykluczyć pojawienia się pojedynczej trąby powietrznej. Aktywność burzowa zacznie słabnąć I wygasać w godzinach wieczornych i nocnych, jednak nie można wykluczyć że burze będą utrzymywać się przez całą noc.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Tłumy kibicowały gumowym kaczkom w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany