Egzamin ósmoklasisty 2021. Kiedy poprawka? Kto może poprawiać egzamin ósmoklasisty i kiedy? [terminy dodatkowe]

2021-07-02 10:42
Egzamin ósmoklasisty 2021. Kiedy poprawka? Kto może poprawiać egzamin ósmoklasisty?
Autor: <a href='https://pl.freepik.com/zdjecia/biznes'>Biznes zdjęcie utworzone przez kroshka__nastya - pl.freepik.com</a> Egzamin ósmoklasisty 2021

Egzamin ósmoklasisty 2021. Kiedy poprawa? Kto może przystąpić do poprawy egzaminu ósmoklasisty Ósmoklasiści rozpoczęli we wtorek (25.05.21 r.) egzaminacyjny, trzydniowy maraton od języka polskiego. W środę mierzą się z matematyką, a w czwartek z językiem obcym nowożytnym (angielski lub niemiecki). Na bieżąco publikujemy arkusze CKE, komentarze i odpowiedzi z poszczególnych testów. Po pierwszym dniu egzaminów pojawiają się pierwsze pytania o poprawę egzaminu ósmoklasisty 2021. Kiedy odbywają się poprawy poszczególnych egzaminów? Kto może przystąpić do poprawy egzaminu ósmoklasisty 2021? Odpowiadamy!

Spis treści

  1. Egzamin ósmoklasisty 2021
  2. Egzamin ósmoklasisty 2021. Kiedy poprawa? Kto może poprawiać?
  3. Egzamin ósmoklasisty 2021. Terminy dodatkowe. Czym są, komu przysługują i kiedy przypadają?

Egzamin ósmoklasisty 2021

Egzamin ósmoklasisty 2021 rozpoczął się we wtorek 25 maja egzaminem z języka polskiego. W środę, 26 maja, ósmoklasiści walczą z matematyką. Bądź na bieżąco, śledź naszą relację na żywo: Egzamin ósmoklasisty 2021: matematyka. "Płakać mi się chce". Uczniowie są przerażeni [RELACJA NA ŻYWO]. Dokładny harmonogram na kolejne dni znajdziesz TUTAJ. Już po pierwszym dniu egzaminacyjnym pojawiły się nerwowe pytania o ewentualne poprawy i terminy egzaminów poprawkowych. Kiedy odbędzie się poprawa egzaminu ósmoklasisty? Kto może do niej przystąpić? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Zobacz też: Jakie zadania z matematyki będą na egzaminie ósmoklasisty 2021? Co będzie w arkuszach CKE?

Egzamin ósmoklasisty 2021. Kiedy poprawa? Kto może poprawiać?

W związku z epidemią COVID-19 i edukacją zdalną, tegoroczny egzamin ósmoklasisty odbył się na podstawie zmodyfikowanych reguł: w oparciu o  wymagania egzaminacyjne, a nie jak dotychczas o wymagania określone w podstawie programowej. W praktyce oznacza to, że uczniowie muszą opanować nieco zawężony zakres wiedzy. Niemniej, po pierwszym dniu egzaminacyjnym w sieci pojawiają się pierwsze pytania o terminy egzaminów poprawkowych w ramach egzaminu ósmoklasisty 2021. Kiedy będzie można poprawić egzamin ósmoklasisty 2021?

Zacznijmy od tego, że egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. Oznacza to, że uczniowie niezadowoleni ze swojego wyniki nie mogą go poprawić. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała jednak tzw. "terminy dodatkowe". Czym są i komu przysługują? 

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?

Egzamin ósmoklasisty 2021. Terminy dodatkowe. Czym są, komu przysługują i kiedy przypadają?

Egzamin ósmoklasisty 2021 przewiduje tzw. "terminy dodatkowe". Do tych egzaminów będą mogli przystąpić uczniowie, którzy "z różnych obiektywnych przyczyn, nie mogli przystąpić do jego zdawania w pierwszym terminie". Uwaga! Dyrektor CKE Dr Marcin Smolik zdradził w rozmowie z SE.pl m.in. fakt, że takie terminy zakładają też ponowne podejście do egzaminu dla uczniów, którzy podczas pisania egzaminu ósmoklasisty 2021 w standardowym terminie zostaną przyłapani na ściąganiu. 

Cała rozmowę przeczytasz TUTAJ: Egzamin ósmoklasisty 2021: Dyrektor CKE odpowiada na najważniejsze pytania o przebieg egzaminu!

Choć przypadki ściągania na egzaminie ósmoklasisty nie są częste, to jednak się zdarzają (w skali roku jest ich do kilkudziesięciu). Wtedy komisja unieważnia egzamin i zdający musi przystąpić do egzaminu ponownie, w terminie dodatkowym. Jeżeli do niego nie przystąpi (albo przystąpi i ponownie zostanie złapany na ściąganiu) wtedy dostaje zero procent jako wynik egzaminu.

Terminy dodatkowe egzaminu ósmoklasisty w 2021 przypadają:

  • 16 czerwca 2021 r. (środa) - język polski (godz. 9:00),
  • 17 czerwca 2021 r. (czwartek) - matematyka (godz. 9:00),
  • 18 czerwca 2021 r. (piątek) - język obcy nowożytny (godz. 9:00).

W tym miejscu warto zaznaczyć, że zasada jest niezmienna: jeśli w terminie dodatkowym uczeń nie przystąpi do egzaminu, otrzyma 0 procent - jako wynik egzaminu ósmoklasisty. Nie oznacza to, że egzamin jest niezdany (bo egzaminu nie można nie zdać), jednak taki wynik będzie brany pod uwagę przy rekrutacji do szkoły średniej i z pewnością nie ułatwi dostania się do wymarzonej szkoły.

Egzamin ósmoklasisty 2021 relacjonujemy w całości! W poniższych artykułach znajdziesz odpowiedzi na wszystkie kluczowe pytania: zarówno te dotyczące przebiegu egzaminów, jak te z arkuszy CKE

Egzamin ósmoklasisty 2021

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021 z języka angielskiego. Zaliczysz ten quiz? Sukces na teście gwarantowany!

Pytanie 1 z 10
Kolega prosi Cię o pomoc. Zgadzasz się jej udzielić, co mu odpowiesz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE