Egzamin ósmoklasisty 2022 wyniki

i

Autor: Dylan Ferreira / Unsplash Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty i jak je sprawdzić?

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 i jak je sprawdzić? CKE podało termin ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty 2022

2022-07-01 8:47

Egzamin ósmoklasisty 2022 odbył się w dniach 24-26 maja. Kiedy wyniki egzaminu zostaną ogłoszone uczniom? CKE podało terminy ogłoszenia i opublikowania wyników egzaminu ósmoklasisty 2022. Jak się okazuje, uczniowie nie będą musieli zbyt długo czekać i stresować się, by dowiedzieć się, jak im poszło na egzaminie. Dla wielu z nich to bardzo ważne, bowiem wyniki egzaminu ósmoklasisty są brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Zobaczcie, gdzie się zalogować, by sprawdzić wyniki!

Egzamin ósmoklasisty 2022: kiedy wyniki?

Egzamin ósmoklasisty to poważny sprawdzian dla uczniów kończących szkołę podstawową. Wielu ósmoklasistom zależy na jak najlepszych wynikach z egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka obcego - to one bowiem będą decydowały o tym, czy uczniom uda się dostać do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej. Egzamin ósmoklasisty odbył się w dniach 24-26 maja 2022. A kiedy poznamy wyniki? Po zakończonym egzaminie ósmoklasisty 2022 arkusze egzaminacyjne trafią ze szkół do Centralnej Komisja Egzaminacyjnej (CKE), która przekaże je swoim ekspertom do oceny. Gdy egzaminatorzy sprawdzą arkusze CKE i podliczą punkty, wyniki zostaną przysłane do szkół przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Zgodnie z harmonogramem CKE, uczniowie poznają wyniki egzaminu ósmoklasisty 1 lipca 2022. Ponadto, jak wynika z harmonogramu CKE, do 7 lipca 2022 roku do szkół przekazane zostaną wyniki i zaświadczenia dla zdających egzamin ósmoklasisty, a następnie 8 lipca 2022 zaświadczenia zostaną wydane uczniom.

Przeczytaj koniecznie: Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2021? Ten strój to GRUBA przesada. To nie SIŁOWNIA, ani DYSKOTEKA!

Jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 będzie można sprawdzić przez internet na indywidualnych kontach ucznia. Wyniki mają być dostępne od godz. 10 w piątek, 1 lipca 2022. Aby uzyskać do nich dostęp, wystarczy zalogować się na stronie internetowej systemu ZIU - https://wyniki.edu.pl/login. Każdy uczeń ma swoje indywidualne konto, na którym znajdzie swoje wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022. Jak się zalogować, by sprawdzić wyniki? Loginem jest pesel ucznia, a hasło ósmoklasiści otrzymają w swoich szkołach. Do systemu ZIU można się również zalogować za pomocą Profilu Zaufanego, który można założyć już od 13 roku życia, e-dowodu lub bankowości elektronicznej.

Przeczytaj także: Egzamin ósmoklasisty 2022. NOWA LISTA LEKTUR obowiązkowych na polski. Z listy zniknął POSTRACH uczniów

Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2022. Denerwujesz się przed testem?

Egzamin ósmoklasisty 2022: harmonogram, terminy

Jak przebiega egzamin ósmoklasisty 2022? CKE ogłosiło harmonogram. Wynika z niego, że egzamin ósmoklasisty rozpocznie się we wtorek, 24 maja 2022, egzaminem z języka polskiego. Następnie uczniowie z mierzą się z matematyką, a ostatniego dnia - z językiem obcym. Zadania w arkuszach egzaminacyjnych sprawdzają wiedzę ósmoklasistów zdobytą w ciągu wszystkich lat nauki w szkole podstawowej. Wynik egzaminu jest brany pod uwagę w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2022:

  • 24 maja 2022 (wtorek), godz. 9:00 – język polski
  • 25 maja 2022 (środa), godz. 9:00 – matematyka
  • 26 maja 2022 (czwartek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski)

Zobacz także: Egzamin ósmoklasisty 2022: harmonogram, godziny egzaminu

Lektury do egzaminu - posłuchaj podcastów ze streszczeniami.

Listen to "Nie-Boska komedia - Zygmunt Krasiński - streszczenie i opracowanie" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE