Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2022? Ten strój to GRUBA przesada. To nie SIŁOWNIA ani DYSKOTEKA!

2022-05-15 7:18
Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2021?
Autor: Laura Chouette / Florencia Simonini / Unsplash / zdjęcie ilustracyjne Młodzież często nie wie, jak należy się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2022. Jaki strój będzie odpowiedni, a co może zostać uznane za grubą przesadę? Zobaczcie!

Uczniowie przygotowują się do egzaminu ósmoklasisty 2022. Wielu z nich już teraz zastanawia się, jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty, żeby uniknąć wtopy. Czy biała koszula, spódniczka i garnitur są wymagane? Poprzednie lata pokazały, że niektórzy uczniowie potrafią ubrać się niestosownie i nawet nie zdają sobie z tego sprawy! Niektóre stroje to naprawdę gruba przesada, zobaczcie, czego nie należy zakładać!

Egzamin ósmoklasisty 2022 sprawdzi wiedzę uczniów zdobytą podczas wielu lat nauki. Niektórzy już bardzo się stresują i nerwowo powtarzają materiał. Przypominają sobie lektury obowiązkowe, czy podstawowe działania matematyczne. To już najwyższy czas na powtórki, bo do egzaminów zostało już niewiele czasu! Egzamin ósmoklasisty 2022 odbędzie się w dniach 24-26 maja.

Piszesz egzamin ósmoklasisty 2022? Przeczytaj koniecznie: Egzamin ósmoklasisty 2022. NOWA LISTA LEKTUR obowiązkowych na polski. Z listy zniknął POSTRACH uczniów

Jednak nie tylko same zadania egzaminacyjne spędzają uczniom sen z powiek. Młodzież zastanawia się bowiem, jak należy się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2022. Uczniowie pytają również, czy na egzamin ósmoklasisty trzeba się ubrać na galowo. To bardzo dobre pytania, ponieważ poprzednie lata pokazały, że niektórzy uczniowie potrafią pomylić egzamin z dyskoteką, albo wizytą na siłowni. Na niestosowny strój ósmoklasistów często zwracali uwagę także sami nauczyciele, opowiadając, w co ubrana była młodzież. Wśród strojów były wymieniane między innymi głębokie dekolty, krótkie spódniczki, sportowe spodenki, czy dresy. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji przed egzaminem ósmoklasisty, zobaczcie, jaki strój będzie odpowiedni, a czego lepiej nie zakładać na egzamin.

Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2022?

Pytanie o to, jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty 2022, pojawia się równie często, co pytania o lektury, które są obowiązkowe na egzaminie. Problem jest więc poważny, tą kwestią przejmują się nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice. W dniu egzaminu najlepiej postawić na klasyczny ubiór galowy. Co to oznacza? Dziewczynki na egzamin ósmoklasisty mogą ubrać na przykład:

 • ciemną spódnicę (nie wypada, aby była bardzo krótka),
 • białą koszulę lub koszulę z delikatnym printem,
 • ewentualnie zwykły t-shirt w jednolitym białym lub czarnym kolorze (ważne, by nie prześwitywał i by dekolt nie był zbyt głęboki),
 • gładką sukienkę w ciemnych kolorach, może być z rękawkiem, z kołnierzykiem, najlepiej unikać letnich sukienek, zwiewnych, na cienkich ramiączkach, odsłaniających plecy i głęboki dekolt

Z kolei ubiór galowy chłopców na egzamin ósmoklasisty może się składać z:

 • białej koszuli z długim rękawem (ewentualnie z delikatnym printem lub w innym, jasnym odcieniu), koszula włożona w spodnie, najlepiej z paskiem
 • ciemnych spodni (garniturowych lub ewentualnie ciemnych jeansów)
 • ewentualnie można założyć marynarkę, a nawet cały garnitur
 • ważnym elementem są też właściwe buty, które będą pasowały do spodni

Czy można przyjść w dresie na egzamin ósmoklasisty 2022?

Trwająca wiele miesięcy nauka zdalna sprawiła, że wielu uczniów nie ubiera się na lekcje online tak samo, jak do szkoły. Podczas zdalnej nauki królują dresy, a nawet piżamy. Nic więc dziwnego, że duża część młodzieży zastanawia się, czy można przyjść w dresie na egzamin ósmoklasisty. Owszem, kwestie wygodny są bardzo ważne, ale należy jednak pamiętać, że egzamin kończący szkołę, to egzamin państwowy, organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Powinien na nim obowiązywać strój galowy, aby potraktować to wydarzenie z należytą powagą. Dres natomiast jest strojem codziennym, a nie eleganckim, w związku z czym nie wypada przyjść w dresie na egzamin ósmoklasisty. Również na próbny egzamin wypada przyjść ubranym w coś innego niż dres, czy strój sportowy, aby potraktować go jako test przed głównym egzaminem klas ósmych, także w kwestii ubioru.

Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022 przygotowany przez CKE rozpocznie się 24 maja. Na pierwszy ogień pójdzie język polski. Egzamin ósmoklasisty to sprawdzian umiejętności i wiedzy uczniów na zakończenie ośmiu lat nauki w szkole podstawowej. Trzy dni egzaminów to dla ósmoklasistów również walka ze stresem. To egzamin państwowy, dlatego tak ważne jest, by ósmoklasiści pamiętali również o właściwym stroju.

Egzamin ósmoklasisty rozpocznie się we wtorek, 24 maja 2022. Egzaminy potrwają trzy dni - każdego dnia uczniowie zmierzą się z arkuszem zadań CKE z innego przedmiotu. Oto pełen harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2022:

 • 24 maja 2022 (wtorek), godz. 9:00 – język polski
 • 25 maja 2022 (środa), godz. 9:00 – matematyka
 • 26 maja 2022 (czwartek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski)
Ósmoklasiści skończyli egzaminacyjny maraton. Jakie mają plany?

Szybka powtórka z lektur do egzaminu - posłuchaj podcastów ze streszczeniami lektur.

Listen to "Epoki literackie: Romantyzm - cechy epoki, najważniejsi przedstawiciele i dzieła" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE