Ewakuacja w kilku centrach handlowych w Bydgoszczy. Co się dzieje?

2020-02-14 18:26 gk
Zielone Arkady w Bydgoszczy
Autor: Google Street View Zielone Arkady w Bydgoszczy

W piątek po południu ogłoszono ewakuację w kilku centrach handlowych na terenie Bydgoszczy. Na miejscu pracują służby.

Sytuacja jest niepokojąca, bo dotyczy kilku miejsc na terenie miasta. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o podłożeniu materiałów wybuchowych w Zielonych Arkadach, CH Focus, Galerii Pomorskiej i Outletu na Fordońskiej. Ze względów bezpieczeństwa ogłoszono ewakuację we wszystkich wymienionych miejscach. Na miejscu jest m.in. policja i straż pożarna.

Policjanci przypominają, że za fałszywy alarm o zdarzeniu, które może zagrażać zdrowiu lub życiu wielu osób, grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

AKTUALIZACJA
godz. 1810

Około godziny 18:00 policjanci z Bydgoszczy otrzymali informację o piątym miejscu, w którym, według informatora, ma być podłożona bomba. Chodzi o Centrum Handlowe Rondo.

- Obecnie pirotechnicy zakończyli sprawdzanie terenów Zielonych Arkad - informuje nas podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Klienci i pracownicy już wracają do budynku.
W tej chwili trwa sprawdzanie pomieszczeń w budynku Focus Mall. Kolejna na liście pirotechników jest Galeria Pomorska. następnie sprawdzony zostanie Outlet. Ostatnie będzie CH Rondo. Z informacji, które zdobyliśmy, tylko kierownictwo Outletu nie zdecydowało się na przeprowadzenie ewakuacji. W pozostałych galeriach podjęto decyzję o wyprowadzeniu z budynków klientów oraz pracowników.
 
- W pięciu punktach, w których zgłoszono alarm pracuje po jednym zastępie straży pożarnej - mówi nam dyżurny strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.