Senior oszukany przez fałszywego policjanta

i

Autor: Pixabay

Dramat mężczyzny

Fałszywy policjant oszukał seniora z Bydgoszczy! 86-latek stracił ogromne pieniądze

2023-02-03 8:19

Kolejne oszustwo w naszym regionie! Ostatnio jego ofiarą padł senior z Bydgoszczy, który stracił blisko 90 tys. zł! Mężczyzna uwierzył, ze rozmawia z policjantem i przekazał mu swoje oszczędności. - Bądźmy czujni i nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom podającym się za policjantów. To oszuści! - mówi rzecznik bydgoskiej policji.

Fałszywy policjant oszukał seniora z Bydgoszczy! 86-latek stracił blisko ogromne pieniądze

W środę (1 lutego) policjanci z bydgoskich Wyżyn przyjęli zawiadomienie dotyczące oszustwa metodą na „policjanta”. 86-letni bydgoszczanin odebrał telefon (stacjonarny) od mężczyzny podającego się za policjanta i pod legendą zagrożonych pieniędzy w dwóch bankach nakłonił go do wypłaty środków pieniężnych.

- Sprawca przekonał mężczyznę, że prowadzi akcję wymierzoną w szajkę oszustów, którzy są w zmowie z pracownikami banku. Rozmówca wypytał swoją ofiarę o oszczędności i banki, w których posiada zgromadzone pieniądze. Następnie zadzwonił na numer komórkowy pokrzywdzonego. Cały czas prowadził z nim rozmowę, karząc mu się nie rozłączać i instruował go co ma robić - wyjaśnia nadkom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Niestety pokrzywdzony tak zaufał przestępcy, że nawet nie przyjmował do wiadomości ostrzeżenia pracowników dwóch banków, którzy uprzedzali go przy wypłacie gotówki o właśnie tego typu oszustwach i nie przekazywaniu pieniędzy.

Pokrzywdzony pozostawił pieniądze w kwocie 45 tys. zł oraz 40 tys. zł w miejscach umówionych ze sprawcą, czyli pod ławeczką przy osiedlowej piaskownicy i w skrzynce na ulotki.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś ofiarą oszustwa?
Gang narkotykowy rozbity. Zatrzymano 18 osób