Jechał po pijaku, ZABIŁ 29-letniego mężczyznę. Jaka kara dla 40-latka? [ZDJĘCIA]

2019-09-10 17:07 mt

Jest decyzja sądu w sprawie dramatycznego wypadku w Włościbórku. Pijany kierowca wjechał w drzewo. Zabił swojego pasażera. 15-miesięczne dziecko trafiło do szpitala.

Dramat rozegrał się na drodze w pobliżu miejscowości Włościbórek w powiecie sępoleńskim w piątkowy wieczór. Kierowca osobówki uderzył w drzewo. Pisaliśmy o tym na SE.pl: Tragiczny wypadek pod Sępólnem Krajeńskim! Nie żyje mężczyzna [ZDJĘCIA].

40-letni mieszkaniec powiatu, będąc pod wpływem alkoholu, na prostym odcinku drogi gruntowej zjechał citroenem na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia, pomimo podjętej na miejscu reanimacji, zmarł 29-letni pasażer samochodu. 15-miesięczne dziecko trafiło do szpitala – relacjonuje asp. Małgorzata Warsińska z sępoleńskiej policji.

W sprawie pojawiły się nowe informacje. Sprawca dramatycznego wypadku został aresztowany na trzy miesiące. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Tucholi.

40-latkowi grozi kara 12 lat więzienia. Odpowie za: spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości oraz za kierowanie pod wpływem alkoholu.