Koszmar 90-latki z Bydgoszczy! Seniorka w jednej chwili straciła oszczędności życia

i

Autor: pixabay.com

Oszuści znów atakują!

Koszmar 90-latki z Bydgoszczy! Seniorka w jednej chwili straciła oszczędności życia

2023-03-18 15:27

Funkcjonariusze niezmiennie przestrzegają przed przestępcami, którzy podają się za członka rodziny lub policjanta i proszą o pieniądze. Niestety to wciąż za mało. Kolejny raz w tym tygodniu oszukano metodą „na policjanta”. Ofiarą padła 90-letnia kobieta, która straciła oszczędności życia. Szczegóły podajemy poniżej!

W środowe popołudnie (15 marca) nieznani sprawcy skontaktowali się z 90-latką mieszkającą na bydgoskim Śródmieściu. - Starsza kobieta została zmanipulowana podczas rozmowy przez telefon. Oszuści posłużyli się historią o wnuczce, która rzekomo miała wypadek. Seniorka nie podejrzewając, że mogą to być oszuści przekazała mężczyźnie podającemu się za policjanta swoje oszczędności. Straciła ponad 30 tysięcy złotych - wyjaśnia rzecznik KWP w Bydgoszczy.

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Sposoby działania przestępców są różnorodne i tylko ogromna czujność może uchronić seniorów przed przestępcami.

Jeśli mamy wątpliwości co do osoby dzwoniącej, potwierdźmy podaną przez nią informację. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. W szczególności pamiętajmy, że funkcjonariusze policji nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie lub przelania ich na konto bankowe.

Sonda
Czy policja może zrobić coś więcej, by zapobiec oszustwom "na policjanta" itp.?
Uratowali siostry z pożaru dostali medale
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany