Kujawsko-Pomorskie: Pomoc dla przedsiębiorców. 2 miliony zł na kontach, co dalej? [LISTA BENEFICJENTÓW]

2021-01-13 12:33 Konrad Marzec
Pomoc dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej i fitness z woj. kujawsko-pomorskiego
Autor: Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP Pomoc dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej i fitness z woj. kujawsko-pomorskiego

Ponad 2 miliony złotych trafiło już na konta przedsiębiorców branż gastronomicznej i fitness z województwa kujawsko-pomorskiego, w ramach marszałkowskich grantów na utrzymanie miejsc pracy. Kolejne 2,4 miliona złotych trafi na konta firm do końca przyszłego tygodnia. - Pozostałe firmy otrzymają przelewy w przyszłym tygodniu - przekazuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.

Kujawsko-Pomorskie: Pomoc dla przedsiębiorców. Pierwsze przelewy na kontach

W drugiej połowie listopada informowaliśmy was w naszym lokalnym serwisie o pomocy dla przedsiębiorców, którą obiecał marszałek Piotr Całbecki. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego podkreślają, że mechanizm, który pozwala na utrzymanie miejsc pracy, jest odpowiedzią na oczekiwania środowisk biznesowych reprezentujących niewielkie przedsiębiorstwa.

- Restauracje, kawiarnie i ośrodki budowania formy znalazły się w dramatycznej sytuacji w wyniku lockdownu z pierwszej połowy ubiegłego roku i obecnych obostrzeń przeciwepidemicznych - mówi marszałek Piotr Całbecki. - Nie mogliśmy dać upaść tym branżom. Pomoc samorządu województwa to realny wyraz naszej solidarności z pracującymi w nich ludźmi - dodaje.

Czytaj też: Emocjonalny wpis przedsiębiorcy z Torunia. "Rząd nas OKRADA"

Do opracowania najlepszych rozwiązań dla tych branż samorząd województwa przystąpił jeszcze jesienią. Granty obrotowe na utrzymanie miejsc pracy dla małych firm lub mikroprzedsiębiorstw, to zapowiadane wcześniej przez marszałka Piotra Całbeckiego dofinansowanie etatów w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie na pracownika. Firma, która w związku z obostrzeniami antyepidemicznymi musiała zamknąć lokal czy klub, mogła się ubiegać o 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie jednego lub dwóch stanowisk pracy.

 Błyskawicznie przygotowane dwa nabory wniosków odbyły się w grudniu, złożono blisko 600 aplikacji. Wsparcie przyznano ostatecznie 450 podmiotom. By ułatwić beneficjentom załatwianie formalności, umowy podpisywane są w pięciu lokalizacjach (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław). Większość z nich już zresztą podpisano, ostatnie zostaną sfinalizowane do piątku (15 stycznia).

- Do 31 grudnia 2020 wypłaciliśmy przedsiębiorcom łącznie blisko 2 200 tysięcy złotych, reszta – 2 400 tysięcy złotych – trafi na ich konta w przyszłym tygodniu - informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Listę beneficjentów znajdziecie TUTAJ.

Wsparcie dla przedsiębiorstw branż gastronomicznej i fitness jest elementem wartego 910 milionów złotych marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i w gospodarce. Pakiet finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wyższy podatek od małpek. Zobacz, jak Polacy wykiwali rząd. Felieton "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 174 [WIDEO]