Psiak potrzebuje pomocy

Maks stracił wzrok, ale może go odzyskać. Niezbędna jest kosztowna operacja

2023-03-29 12:54

Maksiu skończy w tym roku 10 lat. Został zaadoptowany przez rodzinę z Bydgoszczy jako trzyletni piesek. Poprzedni właściciele źle go traktowali. Był trzymany na dworze, przybył do schroniska z uszkodzonymi stawami. Od kilku lat ma jednak kochającą rodzinkę, a od niedawna – własny ogródek w Białych Błotach. Niestety dopadła go choroba i oślepł. Od kilku miesięcy zmaga się z omijaniem przeszkód. Boi się również stawiać każdy krok. Niezbędna jest operacja, lecz koszty są niemałe. Ruszyła zbiórka na pomoc pieskowi.

Do Bydgoszczy zawitał w 2016 roku. Z bydgoskiego schroniska zabrał go pan Patryk wraz z rodziną. Rudy Cocer Spaniel miał wtedy trzy lata i trudną historię. Wszystko przez byłych właścicieli, którzy nie darzyli pieska miłością.

W nowym domu traktowany jest jak członek rodziny. Kilka lat temu bydgoszczanie przenieśli się wraz z pupilem do Białych Błot. Maks uwielbiał spędzać czas na świeżym powietrzu – na tarasie, a także w dużym ogródku. Niestety, obecnie trudno mu się poruszać. Każdy krok to dla niego nie lada wyzwanie. Przez chorobę piesek stracił wzrok.

- Niestety zaawansowana zaćma i postępujący zanik reaktywności siatkówki doprowadził do całkowitej utraty wzroku przez członka naszej rodziny. Zrobimy wszystko, by choć częściowo przywrócić mu możliwość widzenia – mówi pan Patryk.

Kiermasz wielkanocny. Podkarpaccy twórcy pokazali cuda

Niezbędna jest operacja usunięcia zaćmy, która kosztuje 9 tys. zł za obie gałki oczne. To nie koniec! Po zabiegu Maksa czekać będzie terapia RetiRegen, której dawki są podawane co pół roku. Jedno podanie kosztuje 2500 złotych.

- Całościowy koszt leczenia: operacja, terapia RetiRegen, wizyty u specjalisty oraz leki wyniosą kilkanaście tys zł, dlatego prosimy o wsparcie leczenia naszego czworonoga i bardzo dziękujemy za każdą złotówkę – dodaje pan Patryk.

Jeśli chcesz pomóc Maksiowi odzyskać wzrok, możesz to zrobić wpłacając pieniądze pod tym LINKIEM.

Źródło: Maks stracił wzrok, ale może go odzyskać. Niezbędna jest operacja
Nasi Partnerzy polecają