policja kogut

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Zgłosił się na policję

Mogilno. Potrącił kobietę na pasach, a potem uciekł! Młodego kierowcę ruszyło jednak sumienie

2023-02-14 18:54

Do policyjnego aresztu trafił 24-letni kierowca opla astry, który potrącił na przejściu dla pieszych 62-letnią kobietę. - Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając poszkodowanej pomocy - wyjaśnia policja. Po 3 godzinach sam zgłosił się do komendy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Do zdarzenia doszło w sobotę (11 lutego) o godzinie 11:15 na ulicy Plac Wolności w Mogilnie. - Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki opel astra nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych 62-letniej kobiecie i najechał na nią przodem pojazdu, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowana z obrażeniami nóg i głowy została przewieziona karetką do szpitala - wyjaśnia rzecznik mogileńskiej policji.

Trzy godziny później na komendę zgłosił się 24-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego Jak oświadczył policjantom, to on potrącił kobietę. Przestraszył się i z tego powodu odjechał z miejsca wypadku. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkometr wskazał prawie 0,5 promila w jego organizmie. 24-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Pobrano mu także krew do dalszych badań, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy prowadzący pojazd w chwili zdarzenia był pod działaniem alkoholu lub narkotyków.

Tymczasowy areszt za potrącenie

W poniedziałek, 13 lutego Sąd Rejonowy w Mogilnie postanowił tymczasowo aresztować 24-letniego kierowce. O taki środek zapobiegawczy wnioskowali policjanci i prokurator.

Sonda
Czy w tym przypadku kara jest słuszna?
Grób Krystianka utonął w białych kwiatach. Chłopiec zginął w wypadku na DK 19
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany