Najlepsi tancerze pokażą, co potrafią! Oceniać ich będzie sama Iwona Pavlović! [AUDIO]

2019-11-06 12:57 LR
Najlepsi tancerze pokażą, na co potrafią! Oceniać ich będzie sama Iwona Pavlović! [AUDIO]
Autor: pixabay.com

Piąta już edycja Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Tańca zbliża się wielkimi krokami! W sobotę i poniedziałek będziemy mogli podziwiać najlepszych tancerzy z naszego regionu! Ich umiejętności oceni jurorka "Tańca z Gwiazdami" Iwona Pavlović!

Podczas trwania festiwalu zostaną rozegrane: Akademickie Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego 2019, Mistrzostwa Polski Dzieci i Juniorów Młodszych FTS 2019 w stylach tanecznych, Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Nakła nad Notecią oraz Kujawsko-Pomorska Liga Taneczna.

- Ranga turnieju mistrzowskiego gwarantuje, iż do rywalizacji staną najlepsze polskie pary taneczne tańca towarzyskiego, które będą rywalizowały o tytuł Mistrza Polski. W komisji sędziowskiej zasiądzie m.in. znana wszystkim z telewizyjnego programu „Taniec z Gwiazdami” – Iwona Pavlović - mówi Radosław Gołata z Dance Academy.

W niedzielę, 10 listopada od godz. 10.00 rozpocznie się Kujawsko-Pomorska Liga Taneczna, na której młodzi tancerze staną do rywalizacji w tzw. sporcie przygotowawczym. Jest to grupa, która stosunkowo niedawno rozpoczęła swoją przygodę z tańcem towarzyskim.

Także tego samego dnia, czyli w niedzielę, odbędą się dwie kolejne części festiwalu o godz. 14.00 i 17.00, na których pary sportowe z całej Polski będą walczyły o Puchar Burmistrza Nakła nad Notecią.

Natomiast 11 listopada w Święto Niepodległości, najlepsze Polskie pary taneczne tańca towarzyskiego będą rywalizowały o tytuł Mistrza Polski. Od godz. 10.30 rozpoczną się Mistrzostwa Polski Dzieci i Juniorów Młodszych w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. O godz. 15.00 rozpocznie się rywalizacja par akademickich a o godzinie 18.00 odbędzie się uroczysta GALA MISTRZOSTW POLSKI FTS 2019.

Zapraszamy wszystkich do hali Sportowej ZS w Paterku. Emocje gwarantowane!

Więcej o festiwalu tańca opowiada Radosław Gołata z Dance Academy. Posłuchajcie: