Nietrafiony prezent? Bydgoska Inspekcja Handlowa podpowiada, kiedy można go zwrócić [WIDEO]

2019-12-23 11:31
Nietrafiony prezent? Bydgoska Inspekcja Handlowa podpowiada, kiedy można go zwrócić
Autor: Pixaby Nietrafiony prezent? Bydgoska Inspekcja Handlowa podpowiada, kiedy można go zwrócić

Zaglądamy pod choinkę, a tam pięknie wyglądające pudełko. Sprawdzamy, co jest w środku, a tam niestety rozczarowanie. Prezent, który nigdy nam się nie przyda. Co w sytuacji, gdy święty mikołaj nie trafił z prezentem? Podpowiada Inspekcja Handlowa w Bydgoszczy. Czy podarek możemy zwrócić do sklepu?

W okresie świątecznym Inspekcja przypomina o prawach konsumentów i sprzedawców. Nie zawsze nietrafiony prezent można zwrócić do sklepu.

- Sklepy stacjonarne mogą przyjmować zwroty, ale nie muszą. Te, które przyjmują zwroty, robią to z własnej woli. Jeżeli towar jest uszkodzony, wadliwy lub w trakcie użytkowania popsuje się, jak najbardziej można złożyć reklamację - mówi Luiza Chmielewska z Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy.

Inspekcja handlowa w Bydgoszczy prowadzi świąteczne kontrole w sklepach. Takich wizyt jest więcej niż zwykle. Inspektorzy nie idą tam w stroju świętego Mikołaja, ale z rózgą dla nieuczciwych sprzedawców.

- W okresie przedświątecznym staramy się przeprowadzać więcej takich kontroli. Sprawdzamy, czy przedsiębiorcy nie oszukują konsumentów. Sprawdzamy, czy trochę zawyżają ceny albo masę sprzedawanych towarów. Po świętach też będziemy to sprawdzali – dodaje Chmielewska.

Bydgoska inspekcja handlowa odbiera też telefony od konsumentów i odpowiada na pytania. Numer telefonu to 52 323-16-24.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE