Noc Muzeów 2016: Bydgoszcz [ATRAKCJE, GODZINY OTWARCIA, PROGRAM]

2016-05-17 12:35

Tylko w nocy 21 maja będziemy mogli zwiedzić bydgoskie muzea już po godzinach ich zamknięcia. Dodatkowo możemy liczyć na atrakcje! Sprawdźcie, co czeka na wszystkich chętnych!

W sobotę 21 maja otwarte będą praktycznie wszystkie bydgoskie muzea. Będziemy mogli wybrać się m.in. do Muzeum Okręgowego i jego wszystkich obiektów, Muzeum Oświaty, Muzeum Wojsk Lądowych, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, Muzeum Wodociągów, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Muzeum Fotografii, Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Exploseum. Większość będzie otwarta od 17 do 1 w nocy. Exploseum swoje bramy otworzy od 17 do 20.

Bydgoszczanie pokochali muzealne noce

- Dwa lata temu padł rekord - 35 tys. odwiedzin. Cieszymy się, bo muzeum istnieje, aby zobaczyć jego oblicze. Nie zawsze nudne, a często bardzo ciekawe - przekonuje Sylwia Pietrzak z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

Z Sylwią Pietrzak rozmawia Dorota Lakner, reporterka Radia ESKA:

Wybraliśmy dla Was naszym zdaniem najciekawsze wydarzenia związane z Nocą Muzeów. Zobaczcie sami!

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE