Nowa organizacja ruchu w centrum Bydgoszczy. Służby ratunkowe mają specjalne klucze [ZDJĘCIA, AUDIO]

2019-09-11 15:26 DO

Nowa organizacja ruchu w centrum Bydgoszczy i nowe problemy. Jak jeździć po Starym Mieście – zastanawiają się kierowcy i służby ratunkowe. Przed południem strażacy mieli problem, by poruszać się wokół Starego Rynku.

Od 8 września obowiązują zmiany na Starym Rynku i przyległych ulicach. Drogowcy zamontowali nowe znaki i słupki, które uniemożliwiają wjazd na płytę Starego Rynku. Nie mogą tam jeździć samochody z wyjątkiem służb ratunkowych. Przed południem strażacy i policjanci zastanawiali się, jak teraz jeździć po Starym Mieście.

- Strażacy chcieli tędy przejechać. Zastanawiali się co z tym zrobić, czy można schować te słupki. Mieli jakiś klucz i próbowali kręcić na dole. Później zaczęli je wyginać, bo słupki są giętkie. W końcu dali sobie spokój i odjechali. Policjanci również - podjechali i zastanawiali się, o co w tym chodzi. W końcu doszli do wniosku, że muszą jednak objechać je, bo nic nie zrobią - relacjonują bydgoszczanie.

Jak informuje kpt. Karol Smarz z PSP w Bydgoszczy - strażacy dostali od miasta kilkanaście kluczy, którymi można ekspresowo zdemontować słupki stojące wokół Starego Rynku. Klucze są w każdym wozie strażackim.

Samochodem nie można wjechać na płytę Rynku, jak również fragmenty uliczek wokół płyty. Deptakami są teraz ulice Mostowa do Grodzkiej, Niedźwiedzia, Batorego do ulicy Zaułek, Jana Kazimierza do ulicy Zaułek, Magdzińskiego do ulicy Podwale, Kręta do ulicy Jatki, Długa od Batorego do Jana Kazimierza, Ku Młynom i przeszojezdnia wokół Fary.

Posłuchaj, co o zmianach na Starym Rynku sądzą bydgoszczanie: