Ogromne brawa!

Oddał już ponad 26 litrów krwi! Wyjątkowe odznaczenie dla bydgoskiego policjanta

2023-11-28 10:11

Oddawanie krwi jest najwspanialszym darem i działaniem na rzecz niesienia pomocy osobom chorym i wymagającym leczenia. Za ten dar aspirant Cezary Fac, dzielnicowy z Komisariatu Policji Bydgoszcz Błonie, został odznaczony krzyżem „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”. Policjant oddał ponad 26 litrów krwi.

Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, uhonorowano najbardziej zaangażowanych w ideę krwiodawstwa. Propagowanie tego dnia ma za zadnie zwiększyć świadomość społeczeństwa, jak bezcenne jest oddawanie krwi i zachęcić innych do dzielenia się tym unikalnym darem.

Wśród wyróżnionych osób znalazł się policjant z Komisariatu Policji Bydgoszcz Błonie. Dzielnicowy aspirant Cezary Fac został odznaczony medalem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”. Odznaczenie to wręczane jest osobom, które oddały ponad 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Aspirant Cezary Fac w Policji służy od 12 lat. Z honorowym krwiodawstwem związany jest od 25 lat. Oddał już ponad 26 litrów tego najcenniejszego daru życia i nie ma zamiaru przestać pomagać.

Nowy Sącz. W takich warunkach pędził po mieście na złamanie karku. Nawet policjanci byli w szoku
Nasi Partnerzy polecają