O krok od tragedii!

Jeżewo. Pijany Damian uciekał przed policją aż wylądował na dachu! Zaskakujące fakty. W aucie było 6 dzieci [ZDJĘCIA]

2023-08-16 9:36

Sceny jak z amerykańskiego filmu akcji w powiecie świeckim! We wtorek, 15 sierpnia mundurowi ze Świecia podjęli pościg za samochodem, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej. - Mężczyzna uciekając drogą gruntową doprowadził do dachowania. W samochodzie podróżowało łącznie 9 osób, w tym 6 dzieci - wyjaśniają funkcjonariusze. Jak dowiedział się "Super Express", autem kierował 30-letni Damian K., który był dobrze znany lokalnej policji.

- O godz. 20:18 otrzymaliśmy zgłoszenie od SKKP PSP w Świeciu o wypadku drogowym w miejscowości Miedzno. Do zdarzenia niezwłocznie udaliśmy się dwoma zastępami SLRt Ford Transit oraz GBA STAR-MAN. Po dojeździe, na miejscu zastaliśmy pojazd osobowy, który w trakcie policyjnego pościgu dachował na leśnej drodze. Podczas dachowania osoby podróżujące wypadły z auta - wyjaśnia nam Maksymilian Pilarski z OSP Osie.

Zobacz: Tragiczny wypadek na DK 91. 24-latka przygnieciona przez samochód

Jak dowiedział się dziennikarz "Super Expressu", autem podróżowało łącznie 9 osób, w tym 6 dzieci i 3 osoby dorosłe. Czerwonego peugeota 206 prowadził Damian K. (30 l.). Mężczyzna jest dobrze znany policji ze swoich licznych przewinień. Podobnie było tego dnia - 30-latek "wydmuchał" aż 1,3 promila alkoholu.

W aucie znaleźli się także: 25-letnia Żaneta Ż., Tomasz L. (40 l.) oraz jego dzieci: Nadia (9 l.), Marta (10 l.), Żaneta (13 l.), Sylwek (7 l.), Radek (8 l.) oraz Piotr (13 l.).

- Po zdarzeniu kierowca wyszedł przez wybitą szybę i podjął próbę ucieczki jednak po krótkim pościgu policjanci zatrzymali uciekiniera. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala. Dochodzenie w tej sprawie wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia. O dalszym losie kierowcy zadecyduje sąd - mówi mł.asp. Damian Ejankowski, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowej Policji w Świeciu.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być zaostrzone?
Przerażający wypadek w Legincy. Zmiażdzył Młodą kobietę