Startuje akcja "Świeć się z Energą". Bydgoszcz zawalczy o tytuł "Świetlnej Stolicy Polski"!

2019-12-06 17:09 Akcja partnerska
Startuje akcja Świeć się z Energą. Bydgoszcz zawalczy o tytuł Świetlnej Stolicy Polski!
Autor: AG

Po raz jedenasty rusza konkurs Świeć się z Energą. Jedyny w swoim rodzaju plebiscyt, którego zadaniem jest wyłonienie najbardziej rozświetlonego miasta w Polsce w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Kto w tym roku stanie na podium? Przed nami pierwszy etap zabawy - zgłaszajcie swoje miasta i walczcie o charytatywne nagrody, tytuł „mistrza województwa” oraz awans do finału! Dla amatorów fotografii też mamy coś specjalnego.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to jedyny w swoim rodzaju czas kiedy każdy dom nabiera kolorów. I nie ma co ukrywać, ale chyba wszystkie miasta prześcigają się w dekorowaniu świetlistymi konstrukcjami ulic, parków i placów. Walka jest zacięta, bo każdy chce żeby to jego miasto było tym najlepiej rozświetlonym. Iluminacje z roku na rok coraz bardziej zaskakują, dlatego nie zwlekajcie dłużej tylko zgłaszajcie swoje miejsca do plebiscytu „Świeć się z Energą”.

W ciągu ostatnich 10 lat plebiscyt wygrywały: Rzeszów, Szczecin (dwa razy), Bielsko Biała (dwa razy), Połczyn-Zdrój (dwa razy), Zamość (dwa razy) oraz Sędziszów Małopolski.

Postarajmy się, aby w tym roku do grona zwycięzców ponownie dołączyło nasze miasto!

Startuje akcja Świeć się z Energą. Bydgoszcz zawalczy o tytuł Świetlnej Stolicy Polski!
Autor: AG

Świeć się z…

Plebiscyt dzieli się na dwa etapy: wojewódzki i finał ogólnopolski, a ocena kandydatów odbywa się na podstawie zdjęć prezentujących świąteczny klimat miejscowości. Zwycięskie miasto zdobywa tytułu „Świetlnej Stolicy Polski” oraz otrzymuje cenne nagrody dla potrzebujących o łącznej wartości 50 000 zł. Do każdego z pozostałych finalistów – „mistrza województwa” trafia pomoc o wartości 10 000 zł.

Aby twoje miasto wzięło udział w konkursie należy zgłosić je do Plebiscytu w terminie od 6.12.2019 do 2.01.2020 roku.

Konkurs fotograficzny

Na tym jednak nie koniec, bo równolegle do Plebiscytu miast odbywa się konkurs fotograficzny adresowany do osób uwielbiających robić zdjęcia. Miłośnicy fotografii rywalizują w kilku kategoriach tematycznych takich: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Ulubiona Szopka.

Pamiętajcie liczy się przede wszystkim kreatywność! Konkurs trwa od 6.12.2019 do 15.01.2020 roku. Każdy uczestnik może dokonać po 2 zgłoszenia w każdej kategorii tematycznej za pomocą formularza dostępnego na stronie konkursowej swiecsie.pl

Wszystkie potrzebne informacje o plebiscycie i towarzyszących mu konkursach w ramach „Świeć się z Energą” znajdziecie na stronie SwiecSie.pl.

Magia świąt w Bydgoszczy!

Świąteczna atmosfera w centrum Bydgoszczy jest już wyraźnie wyczuwalna. Na Moście pojawiły się już stragany Jarmarku Świątecznego! W powietrzu unosi się zapach grzańców, barszczu i uwielbianych przez wszystkich pierników. Całość przystrojona jest wielobarwnymi światełkami, które wprowadza nas w klimat Bożego Narodzenia! Zaraz obok świątecznych budek pojawiło się wesołe miasteczko, które jest nielada gratką dla najmłodszych mieszkańców miasta.

W takiej odsłonie gród nad Brdą wygląda po prostu magicznie!

Co roku, na kilka tygodni przed świętami Bożego Narodzenia, rozpoczęły się intensywne przygotowania do nadania ulicom Bydgoszczy odpowiedniego wyglądu!

I tak w centrum pojawił się podświetlony fotel, a na ulicy Długiej zagościły dobrze znane mieszkańcom przewieszki w kształcie bydgoskich spichrzy nad Brdą.

Tradycyjnie udekorowane zostały również słupy oświetleniowe m.in. na ul. Gdańskiej, Dworcowej, Focha, Jagiellońskiej Długiej, Mostowej i Wyspie Młyńskiej. Nie zabrakło uwielbianych iluminacji w formie aniołów, które rozświetliły Stary Fordon. Warto także wspomnieć o charakterystycznych saniach, które ciągną świecące się renifery. W tym roku zobaczymy je na al. Adama Mickiewicza!

Poza tym oświetlone została część małych drzew na ul. Gdańskiej oraz duże drzewo na rondzie Jagiellonów.

Nie zapomniano również o samym sercu miasta! Na zrewitalizowanej płycie Starego Rynku pojawiły się nowe ozdoby świąteczne. Jedną z nich jest stylizowany na lata 20-ste samochód w formie iluminacji.

W nowej lokalizacji pojawił się symbol świąt, czyli żywa choinka! Świerk ma około 18 metrów wysokości i został już przystrojony w czerwone bombki i łańcuchy świetlne, a pod nim znalazły się iluminowane prezenty!

Nie mamy wątpliwości, że Bydgoszcz zachwyci swoim wyglądem nie tylko mieszkańców, ale i także turystów!

Świeć się z Energą
Autor: media.energa.pl

Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Grupa Energa, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl Więcej informacji o plebiscycie i konkursach w ramach „Świeć się z Energą” na stronie SwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 188 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Akcja partnerska