Dlaczego wyją syreny alarmowe?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Bru-nO Dlaczego wyją syreny alarmowe?

Będzie głośno!

Syreny alarmowe zawyją w Bydgoszczy i regionie! O co chodzi? [1.09.2022]

2022-09-01 9:15

Dlaczego wyją syreny alarmowe? W czwartek, 1 września, w wielu miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego słychać będzie sygnał alarmowy, nadawany przez syreny i systemy ostrzegania. Co to oznacza? Dlaczego 1.09. 2022 wyją syreny alarmowe?

Syreny alarmowe w Bydgoszczy 1.09.2022. O co chodzi?

Dlaczego wyją syreny alarmowe? 1 września 2022 roku ten dźwięk słychać w Bydgoszczy i w wielu innych miastach woj. kujawsko-pomorskiego. Co oznacza i dlaczego akurat teraz wyją syreny alarmowe? Sygnał trwa minutę, jest jednostajny, ciągły.

Czy mieszkańcy Bydgoszczy mają powody do obaw?

Zobacz: Zmiany w bydgoskiej komunikacji miejskiej od 1 września. Znamy szczegóły!

Mężczyzna wpadł do Brdy obok Opery Nova. Dramatyczna akcja ratunkowa

Syreny alarmowe są zainstalowane w wielu miejscach województwa i całego kraju – w mniejszych i większych miejscowościach. Zarządzają nimi lokalne jednostki samorządu odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Takie jest też zadanie syren – ostrzegać w razie niebezpieczeństwa i informować o jego rodzaju.

Dlaczego 1.09.2022 wyją syreny alarmowe w Bydgoszczy?

W czwartek, 1 września 2022 roku syreny alarmowe zawyją w praktycznie całej Polsce. Często o godz. 12:00 lub w centralnym momencie trwających uroczystości rocznicowych. Ma to bezpośredni związek z dzisiejszą datą: 1.09, a więc 83. rocznicą rozpoczęcia II wojny światowej.

Sonda
Słyszałeś syreny alarmowe?
Nasi Partnerzy polecają