Tragiczna śmierć młodego policjanta na służbie! Zginął w koszmarnym wypadku. Na zawsze w naszej pamięci

i

Autor: KPP w Nakle nad Notecią Tragiczna śmierć młodego policjanta na służbie! Zginął w koszmarnym wypadku. "Na zawsze w naszej pamięci"

Tragiczna śmierć młodego policjanta na służbie! Zginął w koszmarnym wypadku. "Na zawsze w naszej pamięci"

2022-07-05 17:56

Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami Kujaw i Pomorza. Dokładnie 5 lipca 2006 roku, na służbie zginął sierżant Damian Berka. W 16. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń, koledzy i koleżanki z nakielskiej jednostki wspominają tragicznie zmarłego policjanta. - Na zawsze pozostanie w naszej pamięci - mówią.

Tragiczna śmierć młodego policjanta na służbie! Zginął w koszmarnym wypadku

Sierż. Damian Berka swoją służbę w policji rozpoczął 9 maja 2005 r., po odbyciu służby kandydackiej, na stanowisku kursanta ogniwa prewencji Komisariatu policji w Kcyni Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Czytaj także: Nie żyje 39-letni policjant z Grudziądza! Zostawił żonę i synów

W latach 2005-2006 odbył przeszkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku. W tym czasie pełnił służbę na stanowiskach kursanta i aplikanta ogniwa prewencji Komisariatu Policji w Kcyni Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

- Sierż. Berka był wyróżniającym się policjantem. Zdyscyplinowany, rzetelny i sumienny, w realizacji zadań wykazywał duże zaangażowanie, odwagę i kreatywność. Swoją postawą podnosił autorytet służby oraz społeczne zaufanie do policji - mówią przełożeni policjanta.

5 lipca 2006 r., funkcjonariusz, pełniąc służbę, udał się na miejsce pożaru do Grocholina. W wyniku wypadku samochodowego zginął na miejscu. Pośmiertnie awansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień sierżanta.

Sonda
Czy straciłeś/straciłaś kiedyś kogoś bliskiego?
Olszówka: grób Dariusza Nawary, dwa lata temu zastrzelił go policjant na stadionie w Koscielisku Kirach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE