lepiej uważaj!

W tych miastach strach wychodzić na ulice! Oto najniebezpieczniejsze miejsca w Polsce

2024-01-15 11:50

W Polsce nie brakuje miast, które owiane są złą sławą. Niektórzy turyści, którzy je odwiedzali zdecydowanie odradzają zapuszczanie się tutaj po zmroku. Które polskie miasta są najbardziej niebezpieczne? Dzięki danym udostępnionym przez policję, łatwo można sprawdzić, w którym mieście w Polsce dochodzi do największej liczby przestępstw. Podajemy 15 najbardziej niebezpieczniejszych miejscowości w Polsce.

Oto najniebezpieczniejsze miasta w Polsce. Tutaj strach wychodzić na ulice!

Portal „Polska w Liczbach” opublikował ranking miast w Polsce z największą liczbą przestępstw stwierdzonych na 1000 mieszkańców. Gdzie jest najniebezpieczniej?

Zobacz także: Jajkowo, Dolny Wymiar i Koniec. Słyszałeś o tych miejscach w woj. kujawsko-pomorskim?

Dane zostały sporządzone na podstawie informacji z GUS z 2022 roku. Zestawienie zawiera ogólną liczbę przestępstw, ich wykrywalność, a także podział na przestępstwa kryminalne, gospodarcze i drogowe. - Liczba przestępstw stwierdzonych na 1000 mieszkańców jest oczywiście pewnym wyznacznikiem poziomu bezpieczeństwa w danym mieście, ale trzeba pamiętać, że wszystkie przestępstwa zostały potraktowane w tym zestawieniu jednakowo, niezależnie od rodzaju i szkodliwości społecznej. Wysoka pozycja miasta w tym rankingu z pewnością nie jest powodem do zadowolenia, ale nie jest jednoznaczne z ogólnym poziomem niebezpieczeństwa w tymże mieście – czytamy na stronie rankingu.

Poniżej publikujemy galerię zdjęć z informacjami o 15 nazwach miejscowości, w których strach wychodzić na ulice: 

ZOBACZ TEŻ: Te urządzenia pobierają w domu najwięcej prądu. Wyłącz je z gniazdka, a oszczędzisz fortunę

Listen on Spreaker.