W Więcborku grasują fałszywi policjanci! 88-latka już straciła swoje oszczędności

2021-09-17 10:00
Seniorka
Autor: congerdesign/CC0/pixabay.com

27 tys. złotych straciła 88-letnia mieszkanka Więcborka, po tym jak przekazała pieniądze nieznajomemu mężczyźnie. Kobieta przekonana była, że gotówka potrzebna jest jej córce, aby uniknęła więzienia za spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego. Jednak jak się później okazało była to nieprawda.

W Więcborku grasują fałszywi policjanci! 88-latka już straciła swoje oszczędności

We wtorek, 14 września około godziny 14:00, wnuczka 88-letniej mieszkanki Więcborka, poinformowała funkcjonariuszy, że jej babcia padła ofiarą oszustwa. W wyniku przestępczego procederu, starsza pani straciła 27 tys. zł.

- Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że na jej telefon między godziną 8:00 a 9:00 zadzwoniła fałszywa policjantka, przedstawiając nieprawdziwe informacje o rzekomym wypadku drogowym, jaki miała spowodować córka kobiety. Następnie sprawczyni poinformował o konieczności przekazania pieniędzy, aby rzekoma córka mogła uniknąć aresztu. Sposób prowadzenia rozmowy był na tyle przekonujący, że 88-latka uwierzyła w opowieść. Około godziny 11:00, do mieszkania seniorki przyszedł fałszywy adwokat, który odebrał od niej pieniądze, w kwocie 27 tys. zł - wyjaśnia rzecznik sępoleńskiej policji.

Zobacz: Tajemnicze zaginięcie 41-letniego Krzysztofa! Trop urywa się w Mełnie

88-latka była przekonana, że pomaga córce, jednak po kilku godzinach, po rozmowie z wnuczką, kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Policja poszukuje sprawców i po raz kolejny apeluje do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Przestrzegamy przed łatwowiernością w przypadku podobnych telefonów.

Ostatnia przejażdżka przed remontem al. Wojska Polskiego w Szczecinie
Sonda
Czy ktoś z Twoich bliskich został oszukany przez fałszywego policjanta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE