Żar leje się z nieba! Tak ciepło długo nie było. IMGW ostrzega mieszkańców Bydgoszczy

i

Autor: Ania Gołata

Uwaga!

Żar będzie lał się z nieba! Tak ciepło długo nie było. IMGW ostrzega mieszkańców Bydgoszczy

2023-08-14 8:30

Uwaga bydgoszczanie! IMGW wydało w poniedziałek (14 sierpnia) kolejne ostrzeżenie pogodowe. Tym razem dotyczy ono upałów, które dotarły do Polski. Słupki rtęci w naszym mieści wskażą ponad 30 stopni Celsjusza! Co oznacza wydane przez instytut ostrzeżenie drugiego stopnia? Znamy szczegóły.

Żar leje się z nieba! Tak ciepło długo nie było. IMGW ostrzega mieszkańców Bydgoszczy

Przed nami upalne dni na Kujawach i Pomorzu. W większej części regionu temperatura przekroczy 30°C. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 29°C do 33°C, a to oznacz ogromne zagrożenie dla zdrowia niektórych mieszkańców. W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego, które obowiązuje od godziny 12:00 14 sierpnia do godziny 19:00 17 sierpnia.

Zobacz: Afrykańskie upały w Polsce. Nawet 37 stopni w cieniu. Padła konkretna data

Ostrzeżenie II stopnia. Co oznacza?

Drugi stopień ostrzeżenia to pomarańczowy alert. II stopień oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych."

Sonda
Jak znosisz upały?
Weterynarz- Zadbaj o swojego psa podczas upałów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany