Zawinięte w reklamówkę zwłoki noworodka ukryte w dziupli. Niespodziewany przełom w sprawie 17-letniej Julii

i

Autor: Paweł Skraba/SUPER EXPRESS, Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS

Kluczowa opinia biegłych

Zawinięte w reklamówkę zwłoki noworodka ukryte w dziupli. Niespodziewany przełom w sprawie 17-letniej Julii

2022-12-13 5:00

17-letnia Julia z Grudziądza usłyszała zarzut zabójstwa po tym, jak ujawniono zwłoki noworodka w dziupli drzewa. Były zawinięte w reklamówkę. Zwłoki zostały tam umieszczone co najmniej pół roku wcześniej. Julia została aresztowana przez sąd na początku września 2022 roku. Opuściła go, ponieważ do prokuratury trafiła opinia biegłych z zakresu medycyny sądowej. Do końca roku prokuratura ma zakończyć śledztwo w tej wstrząsającej sprawie.

To był dla wszystkich szok. 17-letnia Julia została aresztowana przez Sąd Rejonowy na trzy miesiące. Wcześniej, w prokuraturze usłyszała zarzut zabójstwa swojego nowo narodzonego dziecka. Wspólnie ze swoim chłopakiem Pawłem schowała jego zwłoki do dziupli drzewa. Dla wszystkich to był szok, ponieważ Julia była oczkiem w głowie swojej rodziny. Dziewczyna miała wszystko co chciała. Ciężko pracowała na to jej mama. Dorosłe życie Julia rozpoczęła mając 16 lat. Wiedziała, że jest w ciąży.

Julia z Grudziądza ukrywała ciążę. Dlaczego doszło do dramatu w Grudziądzu?

Julka doskonale ukrywała ciążę przed nauczycielami w szkole gastronomicznej, podobnie przed swoimi rodzicami. Dziecko urodziła osiem miesięcy temu (kwiecień 2022 r.), gdy była sama w domu. Następnego dnia Julia zadzwoniła do swojego chłopaka Pawła, aby przyszedł do niej. Powiedziała mu, że dziecko urodziło się martwe i jest zawinięte w reklamówce. Razem z chłopakiem ukryli reklamówkę w lesie na odludziu. Gdy jeden z ich znajomych poszedł na policję i powiedział, że Julka była w ciąży i nie wie co się stało z dzieckiem, do pracy przystąpili funkcjonariusze. Śledztwo trwa, a dziewczyna właśnie wyszła z aresztu.

- Do prokuratury wpłynęła opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej. Biegły nie jest wstanie odpowiedzieć na pytanie, czy dziecko urodziło się martwe, czy też żywe - mówi nam prokurator Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu. - Po wpłynięciu takiej opinii została podjęta decyzja o zmianie środka zapobiegawczego - dodaje prokurator Kukawski.

Na razie prokuratura nie zmieniła zarzutów Julii. Nie wiadomo też, kiedy młoda kobieta stanie przed sądem. - Do końca grudnia powinna zostać podjęta decyzja w tej sprawie - mówi prokurator Kukawski. Do tematu będziemy wracać.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy za zabójstwo dziecka powinna być kara śmierci?
Karawan zabiera zwłoki 2-latka, którego ciało znaleziono w domu pod Brodnicą

Czym jest wypalenie rodzicielskie i dlaczego w Polsce wciąż jest to temat tabu?

Posłuchaj rozmowy z ekspertem!

Listen to "O rodzicach, którzy nie mają już sił … być rodzicami" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają