Grudziądz. Zwłoki noworodka ukryte w dziupli

i

Autor: reprodukcja Piotr Lampkowski/Super Express(2), shutterstock

Zwłoki noworodka w reklamówce

Grudziądz. Zwłoki noworodka ukryte w dziupli. Były zawinięte w reklamówkę. Aresztowano Julię i Pawła

2022-08-17 11:33

Zwłoki noworodka w dziupli drzewa były zawinięte w reklamówkę. Znaleziono je w Grudziądzu. Prawdopodobnie zostały tam umieszczone co najmniej pół roku temu. Teraz w tej sprawie prokuratura prowadzi śledztwo. Sąd aresztował na 3 miesiące 17-letnią Julię, a na 1 miesiąc 18-letniego Pawła. Prokuratura podkreśla, że jest na początkowym etapie śledztwa. Nasi dziennikarze rozmawiali z matką aresztowanej dziewczyny.

Julia ma dopiero 17 lat, a jej chłopak Paweł 18. Według naszych informacji pół roku temu Julia miała urodzić dziecko. Dziewczyna nikomu o tym nie powiedziała. Nikogo nie było też przy porodzie. Następnego dnia miał dowiedzieć się o tym jej chłopak Paweł. Julia miała mu sama o tym powiedzieć. Przekazała, że dziecko nie żyje a jego malutkie ciało jest zawinięte w worek foliowy. To, co Julia i Paweł mieli zrobić później, mrozi krew w żyłach. Razem mieli ukryć zwłoki noworodka w dziupli w drzewie! Kilka dni temu osoba z otoczenia Julii i Pawła złożyła w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie. Śledczy znaleźli szczątki noworodka.

Zobacz też: Emilianowo: nie żyje czteroosobowa rodzina. Tomasz L. nie został aresztowany. Kiedyś chciał być radnym

Szczątki noworodka w dziupli. Aresztowano Julię i Pawła

Prokuratura prowadzi postępowanie pod kątem pozbawienia życia nowo narodzonego dziecka. Taki zarzut został postawiony Juli. Jej chłopakowi Pawłowi postawiono zarzut zacierania śladów. 

Na wniosek prokuratury dziewczyna została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Młody mężczyzna na miesiąc.

- Jesteśmy na początkowym etapie śledztwa. Dlatego dla jego dobra nie udzielamy szczegółowych informacji - mówi nam prokurator Magdalena Chodyna zastępca prokuratora rejonowego w Grudziądzu.

Zobacz także: Śmierć dziecka to zawsze niewyobrażalna tragedia. W naszej galerii przypominamy historie dzieci, których nie ma już wśród nas. Zginęły z rąk własnych rodziców. Kochane Aniołki, na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ, ABY PRZEJŚĆ DO GALERII

Śledczy czekają na szczegółowe wyniki biegłych. To oni mają wypowiedzieć się, jak doszło do śmierci noworodka.

Nasi dziennikarze skontaktowali się z mamą Juli. To szanowana osoba, która od lat prowadzi własny biznes. Zapytaliśmy ją czy wiedziała, że jej córka Julia jest w ciąży.

- Dla nas to dramat. Śledztwo prowadzi prokuratura. Proszę nas nie nękać - tyle miała nam do powiedzenia mama Juli.

Jej córka nie przyznaje się do winy. Podaje swoją wersję wydarzeń. Prokuratura będzie musiała ją sprawdzić.

Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami
Sonda
Czy boisz się śmierci?

Dzieciobójstwo to jedna z najstraszniejszych zbrodni.

Posłuchaj historii mrożącej krew w żyłach o Mary Ann Cotton - seryjnej morderczyni własnych dzieci - podcast " ZŁO- Zbrodnia, Łowca, Ofiara".

Listen to "Mary Ann Cotton cz.1" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE