Znaleźli szczątki dzidziusia! Horror w Grudziądzu

i

Autor: CC Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Znaleźli szczątki dzidziusia! Horror w Grudziądzu

Makabryczne odkrycie

Horror! Znaleźli szczątki noworodka w Grudziądzu. Zatrzymano nastolatków

2022-08-16 16:44

Do makabrycznego odkrycia doszło podczas długiego weekendu w Grudziądzu. Szczątki noworodka odkryto w odludnym miejscu, w północnej części miasta - ustaliła dziennikarka "Gazety Pomorskiej". Do sprawy zatrzymano 17-latkę i 18-latka. Jakie są wstępne ustalenia prokuratury? Szczegóły w poniższym materiale.

Grudziądz: Szczątki noworodka na odludziu

Koszmarne wieści z Grudziądza w województwie kujawsko-pomorskim. Jak dowiedziała się dziennikarka "Gazety Pomorskiej" - szczątki noworodka zostały ukryte na odludziu, w północnej części miasta. Znaleziono je podczas długiego weekendu, ale najpewniej do śmierci maleństwa doszło kilka miesięcy temu. Na ten moment wiadomo, że do sprawy zatrzymano dwoje nastolatków - 17-latkę i o rok starszego chłopaka. - Prowadzimy postępowanie w kierunku pozbawienia życia nowo narodzonego dziecka. Podejrzana nie przyznała się. Przedstawiła własną wersję wydarzeń. Sąd na nasz wniosek zastosował wobec podejrzanej trzy miesiące aresztu - powiedziała "Gazecie Pomorskiej" prokurator Magdalena Chodyna. Na ten moment nie wiadomo, czy dziewczyna odpowie za zabójstwo lub dzieciobójstwo.

Czytaj też: Tragedia w Emilianowie. W jednej chwili zginęła cała rodzina spod Piły. Całe Kaczory płaczą

Zwłoki noworodka w Grudziądzu. Zarzuty dla chłopaka

Zarzut zacierania śladów i pomocy w ukryciu zwłok noworodka usłyszał 18-letni chłopak. Grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator przekazała "Gazecie Pomorskiej", że 18-latek częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów i przedstawił swoją wersję wydarzeń. Na miesiąc trafił do aresztu.

Śledztwo jest w toku. Do sprawy będziemy wracać w lokalnym oddziale "Super Expressu". 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy za zabójstwo dziecka powinna być kara śmierci?
Zwłoki 2-letniego dziecka znalezione w domu pod Brodnicą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE