Elbląg: Ma słabość do "parabelki". Ta "miłość" może kosztować go 8 lat wolności! [ZDJĘCIA]

Pistolet P-08, czyli popularną "parabelkę" oraz foliowe zawiniątko z amunicją znaleźli elbląscy policjanci kryminalni. Sytuacja miała miejsce podczas przeszukania mieszkania 72-letniego mężczyzny w powiecie elbląskim. Już wcześniej był notowany za nielegalne posiadanie broni i amunicji.

To nie pierwsza „parabelka”, którą policjanci kryminalni zabezpieczyli u 72-letniego mieszkańca powiatu elbląskiego. Podobne interwencje miały miejsce w 2016 i 2017 roku. Wtedy też wśród zabezpieczonych przedmiotów znalazło się kilka karabinów z czasów II Wojny Światowej, pistolet P-08, granat oraz amunicja i… 4 kg prochu strzelniczego. Wszystkie nielegalne przedmioty trafiły do policyjnego depozytu.

- Tym razem policjanci znaleźli w mieszkaniu 72-latka kolejny pistolet P-08 oraz foliowe zawiniątko z amunicją: karabinową, pośrednią i pistoletową. Łącznie było w nim 47 naboi - mówi kom. Krzysztof Nowacki z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

CZYTAJ TEŻ: Susz: Zwyrodnialec skatował żonę! "Bił jej głową o piec kaflowy"

Broń została zabezpieczona i trafi teraz do policyjnego laboratorium. Tam zostanie zbadana pod kątem, czy była używana do popełnienia przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za nielegalne posiadanie broni może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

"Parabelka" to pistolet samopowtarzalny opracowany przez Georga Lugera na przełomie XIX i XX wieku. Był podstawowym pistoletem armii szwajcarskiej w latach 1900–1949 oraz armii niemieckiej w latach 1908–1938.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Super Raport 20.01 (Goście: Sebastian Kaleta – wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska oraz Igor Tuleya – sędzia)