Alarm w Lubuskiem

66-latka nie mogła się ruszyć! Dostrzegła ją załoga śmigłowca! Wszystkie służby w akcji!

2022-09-22 11:18

Kobieta wyszła z domu w trampkach i swetrze, a w nocy temperatura spadła do 6 stopni. sytuacja była bardzo poważna, więc służby do poszukiwań zaangażowały wszystkie siły. 66-latki szukał śmigłowiec, dron, psy ratownicze, WOPR, kilkudziesięciu policjantów i strażaków. Na szczęście, udało się ją odnaleźć, choć dotrzeć do niej było bardzo trudno.

Zaginięcie 66-latki zgłosiła rodzina. Z relacji przekazanej dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu wynikało, iż zaginiona ma problemy z pamięcią, wyszła z domu na spacer około godziny 10:00 we wtorek i do godzin wieczornych nie powróciła do domu, nie nawiązując też kontaktu z rodziną.

W międzyrzeckiej komendzie ogłoszono alarm i natychmiast do działań poszukiwawczych ruszyło kilkudziesięciu policjantów, w tym przewodnik z psem tropiącym oraz strażacy.

Poszukiwania 66-latki z policyjnego śmigłowca!

Funkcjonariusze sprawdzali tereny leśne, łąki i pola, aby jak najszybciej odszukać 66-latkę. Po wnikliwej analizie zawężono obszar poszukiwań jednak był on bardzo trudno dostępny. Gęste zarośla, bagnisty, grząski oraz podmokły teren, a w dodatku wysoka trzcina znacznie utrudniały sprawne przeprowadzenie akcji. Do wsparcia działań poszukiwawczych poproszono Policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zielonej Góry, WOPR, grupę poszukiwawczą ze Zbąszynka z psem tropiącym oraz pracowników nadleśnictwa. Do działań wykorzystano również policyjnego drona oraz śmigłowiec. Wszystkie służby działały jak jeden organizm. Ramię w ramię współdziałali licząc na jak najszybsze odnalezienie kobiety. Temperatura w nocy spadła do 6 stopni Celsjusza, na dodatek było bardzo wilgotno, a kobieta w chwili zaginięcia ubrana była tylko w sweter, getry oraz trampki.

Pełna determinacja służb opłaciła się! W środę, 21 września w godzinach popołudniowych zaginiona kobieta została odnaleziona przez załogę policyjnego śmigłowca, która zauważyła 66-latkę w gęstych zaroślach trzciny na pobliskim bagnie. Natychmiast we wskazane przez pilota miejsce ruszyli ratownicy i policjanci. Samo dotarcie do kobiety było bardzo trudne bowiem teren w którym się znajdywała uniemożliwiał przemieszczanie się. Grząski i bagnisty grunt oraz wysoka trzcina dodatkowo utrudniała orientację w terenie. Mimo tych trudności funkcjonariusze robili co w ich mocy, aby jak najszybciej dotrzeć do zaginionej. Po ciężkiej przeprawie udało się to.

Zaginiona w chwili odnalezienia była przytomna, lecz miała problem ze swobodnym przemieszczeniem się. Kobiecie natychmiast udzielono pierwszej pomocy i przekazano pod opiekę przybyłej na miejsce załogi karetki pogotowia. Po wykonaniu badań, kobieta została przekazana pod opiekę rodzinie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE