Kierowca mazdy jechał pod prąd na S3 pod Gorzowem

i

Autor: Policja Lubuska

Absurdalne tłumaczenie

Pod prąd na S3 pod Gorzowem. 24-latkowi nie chciało się stać w korku. Kara może być surowa!

2022-09-22 8:47

Policji udało się dotrzeć do kierowcy osobowej mazdy, która kilka dni temu została nagrana na drodze S3 pod Gorzowem, kiedy jechała pod prąd. Kierowcą okazał się 24-latek, który swoje niebezpieczne zachowanie tłumaczył w absurdalny sposób. Szczegóły w artykule.

Kilka dni temu informowaliśmy o niebezpiecznej sytuacji na S3 pod Gorzowem. Osobowa mazda jechała pod prąd. Zdarzenie miało miejsce 9 września na odcinku drogi S3 na wysokości Deszczna (powiat gorzowski). Do Lubuskiej Policji trafiło nagranie jednego z pasażerów autokaru, którzy podróżowali w kierunku Międzyrzecza. Na zapisie wideo bardzo wyraźnie widać, jak kierujący osobową mazdą podąża w tym samym kierunku co autokar, ale drogą przeznaczoną dla kierowców jadących w kierunku Szczecina.

- Od tego czasu rozpoczęły się czynności związane z ustaleniem i dotarciem do kierowcy osobowej mazdy. Było to możliwe dzięki policjantom z II Komisariatu Policji w Gorzowie Wielkopolskim - wyjaśnia podinspektor Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Do samego kierowcy dotarli mundurowi ze Skwierzyny. To właśnie oni go przesłuchali. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Skwierzyny. Jak stwierdził, przy dojeździe do Gorzowa natknął się na korek spowodowany zdarzeniem drogowym. Po godzinnym oczekiwaniu skończyła mu się cierpliwość i zawrócił do najbliższego zjazdu.

O krok od tragedii na S3. Kierowca mazdy jechał drogą ekspresową pod prąd

Jednak ta niecierpliwość może go słono kosztować, bowiem policjanci odstąpili od postępowania mandatowego i zdecydowali, że skierują tę sprawę do sądu. Po zmianie przepisów sąd może nałożyć grzywnę sięgającą kwoty nawet 30 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE