Podinspektor Rafał Trubiłowicz zginął w czasie konwojowania niebezpiecznego przestępcy

i

Autor: Policja

Tragiczna śmierć policjanta

Podinspektor Rafał Trubiłowicz zginął na służbie. "Na zawsze pozostanie w naszej pamięci"

2022-09-20 12:16

Choć od śmierci podinspektora Trubiłowicza minęło już 15 lat, wspomnienia o nim wciąż pozostają żywe. Najlepszym tego dowodem jest to, że pomimo upływu tylu lat, koledzy wciąż go wspominają. Policjant zginął na służbie. Miał tylko 29 lat. Jak doszło do tego tragicznego zdarzenia?

"Nasz Kolega podinspektor Rafał Trubiłowicz zginął na służbie 15 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!" - napisali policjanci. Pomimo upływu lat, wciąż wspominają swojego kolegę, który zginął tragicznie w 2007 roku. Rafał Trubiłowicz miał tylko 29 lat.

Oddany służbie

Służbę w policji rozpoczął 20 sierpnia 1997 r. na stanowisku aplikanta kompanii patrolowo-interwencyjnej Komendy Rejonowej Policji w Zielonej Górze.

W latach 1997-2007 pełnił służbę w pionie prewencji kompanii patrolowo-interwencyjnej Komendy Rejonowej Policji w Zielonej Górze oraz w pionie kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Po ukończeniu kursu podoficerskiego w Szkole Policyjnej w Słupsku, w latach 1997-2001 był słuchaczem Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie.

Po ukończeniu szkolenia oficerskiego zajmował stanowisko specjalisty w sekcji do walki z przestępczością przeciwko mieniu w wydziale kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Koledzy wspominają Rafała Trubiłowicza

"Rzetelny, sumienny i kreatywny w działaniach operacyjnych i specjalnych, umiejętnie nadzorował i koordynował pracę zespołu. Dzięki uporowi, doświadczeniu i posiadanej wiedzy przyczynił się do znacznych sukcesów w zwalczaniu przestępczości pospolitej i zorganizowanej. Za nienaganną postawę i osiągnięcia w służbie był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez przełożonych" - wspominają go koledzy.

W 2006 roku Rafał Trubiłowicz był jednym z policjantów, którzy pracowali przy sprawie grupy "Gargamela" i zatrzymali jej członków oraz samego przywódcę, Arkadiusza K. ps. "Gargamel". Grupa organizowała fikcyjne napady na TIR-y. Wyłudziła towar o łącznej wartości 1 mln 200 tys. złotych. W toku śledztwa okazało się, że kradzieże były sfingowane, a udział w nich brali sami kierowcy ciężarówek. Policja zatrzymała łącznie siedem osób.

Tragiczny wypadek na autostradzie A2

20 kwietnia 2007 roku podinspektor Rafał Trubiłowicz uczestniczył w konwoju dwóch przestępców. Trzej funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego jechali z Warszawy. Przewozili do Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymanego przez policjantów z Komendy Stołecznej 33-letniego Dariusza S. Policjanci prowadzący tę sprawę pojechali po zatrzymanego, aby doprowadzić go do prokuratury a następnie do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Na autostradzie A2, na wysokości Trzcianki doszło do tragicznego wypadku. Nieoznakowany radiowóz, opel vectra, uderzył w ciężarówkę, wpadł w barierki i dachował, a na koniec stanął w płomieniach. Podinspektor Rafał Trubiłowicz i Dariusz S. zginęli na miejscu. Dwaj pozostali policjanci z obrażeniami trafili do szpitala.

Pośmiertnie Rafał Trubiłowicz został awansowany przez Komendanta Głównego Policji na stopień podinspektora.

Klar potrafił ratować tonące osoby. Wyjątkowy pies odszedł na wieczną służbę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE