Kierowca mazdy jechał drogą ekspresową pod prąd

i

Autor: mat. policji Kierowca mazdy jechał drogą ekspresową pod prąd

Kierowca mazdy jechał drogą ekspresową pod prąd! Nagrali go pasażerowie autobusu

2022-09-16 12:32

O krok od tragedii na trasie S3. Pasażerowie autobusu nagrali w rejonie Gorzowa kierowcę osobowej mazdy, który pędził drogą ekspresową pod prąd. Informacja o tym skrajnie niebezpiecznym incydencie trafiła na policję, która ustala już dane personalne nieodpowiedzialnego kierowcy.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek (9 września) na drodze S3 w pobliżu Deszczna w powiecie gorzowskim. Kierowca osobowej mazdy, ze znanych tylko sobie przyczyn, postanowił pojechać drogą ekspresową pod prąd, stwarzając tym samym ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Niebezpieczną jazdę kierowcy mazdy nagrali pasażerowie autokaru, jadącego w kierunku Międzyrzecza. Na nagraniu wyraźnie widać, jak kierowca mazdy, nie reagując na to, co się wokół niego dzieje, podąża w tym samym kierunku co autokar ale… drogą przeznaczoną dla kierowców jadących w kierunku Szczecina.

O krok od tragedii na S3. Kierowca mazdy jechał drogą ekspresową pod prąd

- Nagranie to trafiło na specjalną skrzynkę poczty elektronicznej [email protected] przeznaczoną właśnie po to, aby skutecznie docierać do drogowych piratów i eliminować ich z naszych dróg - informuje podinsp. Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. - Sprawą zajmują się policjanci ruchu drogowego, zatem dotarcie do tego kierowcy jest tylko kwestią czasu.

Policjanci po raz kolejny apelują, aby pod żadnym pozorem nie lekceważyć i nie łamać zasad poruszania się na drogach szybkiego ruchu. Jeśli miniemy zjazd lub zorientujemy się, że poruszamy się w złym kierunku należy jechać aż do najbliższego zjazdu. Kategorycznie nie wolno cofać czy też zawracać na takich trasach nawet celem pokonania niewielkiej odległości.

Sonda
Czy zdarzyło ci się pomylić i pojechać autem "pod prąd"?