Wanessa Kulczycka

Autor: Lubuski PZST

Dziesięcioletnia gorzowianka Mistrzynią Europy w tenisie stołowym

2019-08-22 7:03

Wanessa Kulczycka została Mistrzynią Starego Kontynentu w tenisie stołowym w kategorii dziesięciolatków. Dokonała tego w Dusseldorfie na turnieju Andro Kids Open. Na starcie stanęło 1500 małych tenisistów a gorzowianka była jedyną lubuszanką w tym gronie. Jak sama przyznaje: łatwo nie było.

- Mimo, że było trochę truno to dałam radę i bawiłam się fajnie - przyznaje Wanessa.

Turniej dziesięciolatków ma nieco inny regulamin od pozostałych kategorii objętych programem. Składa się z dwóch części: wieloboju sprawnościowego i gry na stole, a suma uzyskanych punktów daje zawodniczce ostateczną pozycję.

Wanessa w wieloboju zajęła zdecydowanie 1. miejsce, wygrała cztery konkurencje, a w jednej była trzecia. Zaś w turnieju pingpongowym sklasyfikowana została na 3. pozycji. Co ciekawe wcześniej w tym turnieju zwyciężali też starsi bracia Wanessy Samuel i Alan.