Elektryczne hulajnogi już wkrótce w Gorzowie! Będzie można je wypożyczyć

2020-02-14 15:49 MGA
Hulajnogi pojawią się w Gorzowie
Autor: Materiały firmy Brejs Sp. z o. o. / Gorzów Przystań Facebook.com

Jak informują urzędnicy elektryczne hulajnogi wyjadą na gorzowskie ulice już w ciągu półtora miesiąca, bo do końca marca. Sprawdźcie jaki będzie koszt ich wypożyczenia i jak będzie wyglądała cała procedura.

Na początek w całym mieście pojawi się sześćdziesiąt takich pojazdów. Zostaną umieszczone w różnych punktach Gorzowa, dokładne lokalizacje zostaną podane już wkrótce. Każdy mieszkaniec, na jednym z Facebookowych profili mógł podpowiedzieć fachowcom gdzie najbardziej byłyby potrzebne.

Jeśli chodzi o koszty to oplata startowa, czyli za uruchomienie takiej hulajnogi, będzie wynosiła 2 zł i 50 gr. Minuta jazdy to 49 groszy, a minuta pauzy/postoju 9 groszy. Z kolei jeśli ktoś zdecyduje się porzucić hulajnogę lub zostawić ją poza strefą, w niewyznaczonym miejscu, będzie się musiał liczyć z dodatkowymi kosztami w wysokości 100. Plus drugie tyle za ewentualne odholowanie pojazdu i 30 zł za każdą rozpoczętą dobę na parkingu policyjnym.

Na początek hulajnóg będzie sześćdziesiąt, ale docelowo może być więcej. Dostawca zapowiada, że będzie na bieżąco monitorował w których miejscach najbardziej przydają się mieszkańcom i w związku z tym będzie zmieniał lub dodawał nowe lokalizacje.

Aby wypożyczyć taką hulajnogę trzeba będzie zainstalować bezpłatną aplikację blikee.city i założyć konto. Następnie należy znaleźć najbliższy pojazd i bezpłatnie go zarezerwować, na dotarcie do niego będziemy mieli 30 minut. Później wystarczy zeskanować kod QR widoczny na pojeździe i ruszać w drogę!

podobne miejskie, elektryczne hulajnogi działają w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Rzeszowie, Bydgoszczy, Poznaniu, Toruniu, Gliwicach i w Elblągu.