Gorzów: LandsbergOn już gotowy! Weź udział w konkursie i zdobądź go przedpremierowo!

2020-05-08 13:55
LandsbergOn grafika
Autor: Piotr Rossa / Stowarzyszenie NOVUM Facebook.com LandsbergOn grafika

Już w czerwcu wydany zostanie piąty numer gorzowskiego magazynu fantasy. LansbergOn zawiera opowiadania związane z Gorzowem i pisane przez samych mieszkańców. Ci, którzy nie mogą się już go doczekać mają szansę zgarnąć egzemplarz nieco wcześniej. Wystarczy wziąć udział w konkursie.

Stowarzyszenie NOVUM, które zajmuje się wydawaniem LandsbergOnu ogłosiło zabawę. Aby wziąć w niej udział i przedpremierowo zdobyć magazyn należy napisać pracę tekstową na temat: "Wyobraź sobie, że przeniosłeś się sto lat w przyszłość. Napisz, co ciekawego może Cię spotkać w futurystycznym Gorzowie". Odpowiedzi nie mogą przekraczać 180 znaków. Należy je wysłać na adres: landsbergon@gmail.com. Jest na to czas jeszcze tylko do poniedziałku (11.05), więc lepiej się pospieszyć. Autorzy pięciu najlepszych tekstów zostaną nagrodzeni. Rozstrzygniecie 18. maja.

Piąty numer LandsbergOnu zawiera cztery opowiadania o tematyce science-fiction. Będzie można przeczytać "Boską usterkę" o początkach sztucznej inteligencji, opowiadanie pt. "2120" przedstawiające niepokojącą, ale prawdopodobną wizję przyszłości, opowiadanie "Kontrmachina" w którym autor pokaże jak walczyć, a właściwie jak nie walczyć z opresyjnym systemem w futurystycznym mieście oraz opowiadanie "Main User", które dotyczyć będzie kwestii świadomości w coraz bardziej sztucznym świecie.

Przypomnijmy: LandsbergOn zostanie oficjalnie wydany w czerwcu, będzie go można otrzymać na spotkaniach autorskich, w bibliotece czy w Wydziale Promocji i Informacji Urzędu Miasta. Opowiadania będą też dostępne online na stronie www.landsbergon.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE