kamil k. uzasadnienie

i

Autor: materiały Lubuska Policja Kamil K. podczas doprowadzenia na policję.

Gorzów: Wątpliwości zadziałały na korzyść oskarżonego. Dlaczego sąd uniewinnił Kamila K.?

2020-01-21 15:21

Nie było jednoznacznych dowodów, że to właśnie Kamil K. znęcał się nad 2-letnią Hanią, córką swojej konkubiny. Lidię Wieliczuk, rzeczniczkę Sądu Okręgowego zapytaliśmy o szczegóły dotyczące wyroku uniewinniającego w głośnej sprawie.

Sprawa znęcania się nad dziewczynką odbiła się głośnym echem w Gorzowie. W 2017 roku dwulatka trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy. Jej opiekunowie tłumaczyli, że dziewczynka wypadła z wózka. Prokuratura między innymi na podstawie opinii biegłych oskarżyła konkubenta matki Hani. 

- W tej sprawie były liczne wątpliwości - tłumaczy Lidia Wieliczuk z Sądu Okręgowego w Gorzowie:

W wyjaśnieniu sprawy nie pomogły też zeznania świadków. Jak dodaje rzecznik Wieliczuk- ich zeznania miały charakter oskarżający zawsze drugą ze stron, nikt z tych osób nie widział jednak, by oskarżony stosował wobec dziewczynki przemoc fizyczną. Nad odwołaniem od wyroku uniewinniającego zastanawia się prokuratura.

Obecnie Hania przebywa w ośrodku opiekuńczym, bo jej matka pozbawiona jest władzy rodzicielskiej. Starsza siostra dziewczynki trafiła natomiast do rodziny zastępczej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany