Lubuskie szykuje się na falę zachorowań na COVID-19. Powstanie nowy szpital!

2020-10-20 20:27 em
gorzów szpital zakaz
Autor: materiały szpitala Gorzów Oddział zakaźny działa na pełnych obrotach.

Marszałek i wojewoda rozpatrywali trzy lokalizacje: puste obiekty szpitalne przy Walczaka w Gorzowie, hala sportowa w Zielonej Górze, ale ostatecznie zdecydowano, że nowy tymczasowy szpital powstanie w... Centrum Matki i Dziecka w Zielonej Górze. To wprawdzie placówka medyczna, ale jej budowa jeszcze trwa. Kiedy nowy szpital zostanie otwarty?

Chorych na COVID-19 w regionie jest coraz więcej, codziennie notujemy kolejne rekordy. Łózek jeszcze nie brakuje.

Według danych przedstawianych przez sanepid i służby wojewody w Lubuskiem jest przygotowanych ponad 700 miejsc dla chorych z koronawirusem i 30 respiratorów. Zajętych jest niespełna 300 łóżek i 14 respiratorów.

Według prognoz zarażonych może być jednak dużo więcej dlatego marszałek i wojewoda podjęli decyzje o powołaniu tymczasowego szpitala. Będzie tam 150 kolejnych łóżek i 15 respiratorów. Sprzęt zostanie przekazany z rezerw państwowych.

Zanim jednak szpital tymczasowy zacznie działać trzeba zakończyć budowę Centrum Matki i Dziecka w Zielonej Górze. Ma się to stać w ciągu najbliższych tygodni tak by pod koniec listopada szpital zaczął działać.

gorzów szpital testy
Autor: materiały szpitala Gorzów Chorych jest coraz więcej.

Władysław Dajczak, wojewoda lubuski zadeklarował pozyskanie rządowych pieniędzy na prace wykończeniowe w budynku. Problemem może być kadra medyczna. Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa nie wyklucza, że do lecznicy trafią lekarze i pielęgniarki pracujące obecnie w szpitalach powiatowych. W tej sprawie będą prowadzone kolejne rozmowy.

Na zakończenie budowy Centrum potrzeba jeszcze 4 miliony złotych. Przypomnijmy: nowy tymczasowy szpital ma zacząć działać pod koniec listopada