Gorzowskie DPS-y pod szczególnym NADZOREM. 24 osoby zarażone!

2020-10-20 15:30 kły
gorzów dps podmiejska
Autor: google.pl/maps Ponad 70 przypadków COVID-19 w DPS nr 1.

Są pozytywne wyniki testów wśród pensjonariuszy i pracowników. W gorzowskim magistracie zebrał się sztab kryzysowy, który od teraz ma obradować codziennie. Przybywa chorych, a nasze miasto w regionie ma najwięcej zakażonych mieszkańców.

Pojawiło się nowe źródło zakażeń - w Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Podmiejskiej-Bocznej. Jedne z pensjonariuszy trafił do szpitala na zabieg, zrobiono mu test na koronawirusa, który okazał się pozytywny. W związku z tym przebadano cały personel i podopiecznych. Patogen ma także sześciu innych pensjonariuszy oraz 17 pracowników.

Przetestowano także osoby przebywające w Domu Pomocy Społecznej nr 2 przy ul. Walczaka. Dodatni wynik miał jeden pracownik. Został objęty kwarantanną. Nad sytuacją czuwa sztab kryzysowy.

- Te placówki zostały zabezpieczone jeśli chodzi o ich działanie. Te osoby, które miały dodatni wynik testów zostały odizolowane i czują się dobrze. Nie mamy tutaj do czynienia z większym zagrożeniem - wyjaśnia Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza.

gorzów dps walczaka
Autor: google.pl/maps W DPS przy Walczaka jeden pozytywny wynik.

Od rządu do DPS-ów popłynęły dodatkowe pieniądze na bezpieczeństwo oraz wynagrodzenie dla personelu za większą liczbę godzin pracy.

Sztab kryzysowy kontroluje także sytuację w placówkach oświatowych. Żłobki funkcjonują normalnie, a w szkołach z nauki stacjonarnej wyłączono jeden oddziału. Jeśli chodzi o kwarantanny, objęto nimi poszczególne klasy w 16 placówkach oświatowych. Jak na razie obsługa wywozu śmieci, gospodarki ściekowej i transportu publicznego nie jest zagrożona.