Rekordowa liczba zarażeń w Lubuskiem! Mieszkańcy stoją w kolejkach do testów!

2020-10-20 18:08 kły
gorzów walczaka kolejki1
Autor: mz Może teraz kolejka do testów bedzie mniejsza?

236 osób zaraziło się koronawirusem - to dane z wtorkowego poranka (20.10) dotyczące regionu. Nieciekawie jest w Gorzowie, gdzie skok jak tak duży, że prawdopodobnie miasto ze strefy żółtej przejdzie do czerwonej! Niepokoją także krajowe statystyki.

Niechlubny rekord padł też w Gorzowie - poinformowano o 49 nowych przypadkach, a w powiecie gorzowskim- o 10. Z kolei w powiecie międzyrzeckim przybyło 44 chorych na koronawirusa. Dwie osoby zmarły- to 79-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego i 85-letnia gorzowianka.

Drastycznie rośnie liczba zakażonych w Gorzowie, ale też więcej osób na badania kierują lekarze rodzinni. Na oddziale zakaźnym przy Walczaka w Gorzowie codziennie są kolejki. Według naszych informacji- mieszkańcy na testy czekają w długim ogonku i nie wszyscy zdążą je przejść, więc trzeba wybrać się drugi raz. Wymazy pobierane są w określonych godzinach- od 12 do 17.

gorzów szpital testy
Autor: materiały szpitala Gorzów Chorych jest coraz więcej.

Dotychczas od początku pandemii zachorowało 434 gorzowian. To najwyższy wynik w Lubuskiem. Na drugim miejscu jest Zielona Góra- 402 osoby, a na trzecim powiat żarski- 280. Skok zarażeń w ostatnich dniach w Gorzowie wskazuje na to, że miasto może z żółtej strefy trafić do czerwonej. Oficjalna lista prawdopodobnie ma być podana w tym tygodniu.

W Lubuskiem potwierdzonych przypadków COVID-19 jest 2910, zmarły 34 osoby, a wyleczono ponad 1200.