Mieli podpalić głowę mężczyzny i wszystko nagrać. Policja ujawnia szokującą prawdę!

i

Autor: Shutterstock Mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, który zeznał wcześniej, że grupa nieznanych mężczyzn podpaliła jego głowę i wszystko nagrała, kłamał

Kłamstwo ma krótkie nogi

Mieli podpalić głowę mężczyzny i wszystko nagrać. Policja ujawnia szokującą prawdę!

2023-03-30 11:25

Mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, który zeznał wcześniej, że grupa nieznanych mężczyzn podpaliła jego głowę i wszystko nagrała, kłamał. 64-latek, który jest osobą bezdomną, złożył nawet zawiadomienie w tej sprawie, ale tamtejsza policja ujawniła, że to namiot mężczyzny uległ zapłonowi, wskutek czego zapaliły się jego włosy. Nikt go nie zaatakował.

Ktoś podpalił głowę mieszkańcowi Gorzowa? Mężczyzna kłamał

Wolontariusze Jedzenia Zamiast Bomb, jedna z mieszkanek Gorzowa Wielkopolskiego i media starały się pomóc mężczyźnie, który twierdził, że podpalono mu głowę, ale okazało się to nieprawdą. 64-letni bezdomny powiedział, że został zaatakowany przez grupę mężczyzn w wieku ok. 20 lat, którzy nie mieli nie tylko spalić mu czapkę i włosy, ale również wykręcić mu ręce i przytrzymywać. Napastnicy mieli to ponadto nagrywać, by później uciec z miejsca zdarzenia. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli poszkodowany otrzymał odpowiednie leki i opatrunki, a sprawę ataku zgłosił na policję w Gorzowie Wielkopolskim, ale mundurowym udało się ustalić faktyczny przebieg zdarzenia, do którego doszło ok. miesiąc temu.

- Dzięki zgromadzonym dowodom, udało się ustalić, że na bulwarze nie doszło do podpalenia głowy bezdomnego. Z relacji innych osób wynika, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z ogniem w namiocie, w którym mężczyzna nocował. Policjanci dotarli do tego miejsca. Były tam szczątki spalonego namiotu oraz rzeczy osobistych. Mężczyznę po raz drugi przesłuchali policjanci. W świetle przedstawionych mu dowodów zmienił wersję wydarzeń. Z ustaleń wynika, że 64-latek na przełomie lutego i marca przebywał w namiocie, który uległ zapłonowi. To właśnie podczas tego pożaru spaleniu uległy jego włosy - informuje komisarz Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Sonda
Czy pomagasz osobom bezdomnym?
Bracia z Podborza spędzą święta w normalnym domu
Nasi Partnerzy polecają