Najmniej wypadków i ofiar na drogach w Lubuskiem w historii!

2022-01-03 11:30
Policja lubuska
Autor: Policja lubuska

Rok 2021 był najbezpieczniejszym rokiem na drogach w historii województwa lubuskiego. W ciągu minionych 12 miesięcy odnotowano 540 wypadków, w których zginęło 71 osób, a 646 zostało rannych. Dla porównania w 2003 r. w wypadkach drogowych w Lubuskiem życie straciło aż 180 osób.

W 2021 roku na drogach województwa lubuskiego doszło do 540 wypadków, w których zginęło 71 osób, a 646 zostało rannych. Tak bezpiecznie nie było jeszcze nigdy. Przed niespełna 20 laty na drogach w Lubuskiem ginęło rocznie nawet 180 osób. Od tego czasu liczba wypadków i ofiar systematycznie malała, aż do 2021 roku, kiedy to osiągnięto najniższe wskaźniki w historii województwa.

Wypadki drogowe w województwie lubuskim w 2021 roku
Autor: Policja lubuska Wypadki drogowe w województwie lubuskim w 2021 roku

- Oczywiście dążymy do opcji „ZERO”, która ma doprowadzić, że na drogach nikt nie straci życia, ale patrząc bardziej realistycznie należy stwierdzić, że obecnie sytuacja na drogach regionu jest wyjątkowo bezpieczna - podkreśla podinsp. Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. - Obecna sytuacja to składowa wielu czynników: poprawy infrastruktury drogowej, odpowiedzialności kierowców, ale w głównej mierze efekt nieustępliwej i bardzo skutecznej służby policjantów ruchu drogowego, którzy codziennie strzegą bezpieczeństwa na drogach.

Z informacji przedstawionych przez Komendę Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim wynika, że w 2021 roku lubuscy policjanci ruchu drogowego zarejestrowali 90.200 wykroczeń. Aż 2537 kierowców straciło prawa jazdy, w tym 1779 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/godz. Zatrzymano też 2528 pijanych kierowców. Z kolei 7283 kierowców straciło dowody rejestracyjne, głownie za zły stan techniczny auta lub brak badań technicznych.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Potrącił kobietę na przejściu w Kołobrzegu. Policja szuka świadków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE