Ponad 300 uczniów gorzowskich szkół na kwarantannie! Rośnie liczba chorych w regionie

2020-09-28 22:16 Kły
gorzów maseczka
Autor: Engin_Akyurt/pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Potwierdzają się nasze wcześniejsze nieoficjalne informacje o zachorowaniach w szkołach na terenie miasta. Izolacją objętych jest kilkanaście klas w różnych placówkach. Dla nich nauka prowadzona jest zdalnie, natomiast pozostali uczniowie chodzą na lekcje.

Sytuacja epidemiologiczna w całym kraju nie wygląda najlepiej. W ostatnich dniach padały rekordy dobowych zachorowań. Koronawirus nie omija szkół. W Gorzowie izolacją objętych jest ponad 300 uczniów.

Jak potwierdzają służby wojewody lubuskiego- w Zespole Szkół Ekonomicznych sześć klas czyli 156 osób jest na kwarantannie. Zdalnie będą się uczyć do czwartku (1.10). Tak samo dzieje się w Szkole Podstawowej nr 5- dotyczy to trzech klas, w sumie 59 osób. W tym gronie znajduje się także Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego. Chodzi o 33 osoby z dwóch klas.

Z kolei do soboty (3.10) uczyć się online będą ósmoklasiści z SP nr nr 17. W sumie 59 osób. Natomiast dobra informacja jest taka, że uczniowie "Trzynastki" z izolacji wrócili do szkoły. COVID-19 odnotowano także w szkole w Santoku oraz w Lipkach Wielkich.

gorzów klasa szkoła
Autor: Fragles Niektóre klasy w szkołach opustoszały.

Niestety dużą liczbę nowych zakażeń stwierdzono w poniedziałek (28.09) w Lubuskiem. Przybyło 39 nowych chorych, najwięcej 23 z Zielonej Góry, a siedem z Gorzowa, cztery z powiatu międzyrzeckiego i dwie z gorzowskiego. 

- Są to pacjenci, którzy wrócili z zagranicy, przebywali na kwarantannie i stwierdzono u nich pozytywny wynik testu- powiedziała Katarzyna Wojciechowska z biura prasowego wojewody lubuskiego.

Aktualne dane to 969 zarażonych koronawirusem, ponad 780 osób wyleczono, niestety 18 zmarło.