Potworna kradzież w Obrzycach. Ktoś okradł wiernych. Złodziej do kościoła wszedł kanałem

Potworna kradzież w Obrzycach. Ktoś okradł wiernych. Złodziej do kościoła wszedł kanałem
Autor: Pixabay Potworna kradzież w Obrzycach. Ktoś okradł wiernych. Złodziej do kościoła wszedł kanałem

Policjanci z Międzyrzecza (Lubuskie) szukają sprawcy kradzieży kasetki z datkami z kościoła w pobliskich Obrzycach. Złodziej dostał się do niego kanałem ciepłowniczym; jego łupem padło ok. 1,5 tys. zł – poinformowała w środę Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Zgłoszenie o kradzieży policjanci przyjęli w niedzielę. Do przestępstwa najprawdopodobniej doszło w nocy z soboty na niedzielę.

- Złodziej dostał się do kościoła jednym z kanałów ciepłowniczych, wyważył właz w świątyni i zabrał z niej kasetkę z datkami na cel charytatywny. Prowadzimy intensywne czynności, by ustalić kto stoi za tym przestępstwem – powiedziała Łętowska.

Kościół w Obrzycach jest jednym z budynków kompleksu szpitalnego wybudowanego przez Niemców na początku XX wieku. Podobnie jak przed wojną, także i teraz jest tam szpital dla nerwowo i psychicznie chorych.

O niecodziennej kradzieży w Obrzycach poinformowała "Gazeta Lubuska".

Zobacz koniecznie: Myślał, że jest taki sprytny. Chciał wyłudzić GIGANTYCZNE odszkodowanie. Teraz może trafić za kraty

Białystok. Małżeństwo straciło prawie milion złotych. Policja zatrzymała 55-latka
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE