Akcja ratunkowa na rzece Poprad. Strażakom nie udało się wyłowić ciała dryfującego na powierzchni wody

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SUPER EXPRESS

Tragedia

Strażacy wyłowili zwłoki z rzeki. Tragiczny finał poszukiwań 35-latka

2023-03-15 19:56

Poszukiwania na rzece Obrze w Międzyrzeczu (Lubuskie) zakończyły się tragicznie. We wtorek rano (14 marca 2023) wpadł do rzeki 35-letni mężczyzna i zniknął pod lustrem wody. W środę wieczorem (15 marca 2023) strażacy odnaleźli w rzece jego zwłoki.

Strażacy wyłowili z rzeki Obry zwłoki 35-letniego mężczyzny. Tragedia w Międzyrzeczu

Jak poinformował Polską Agencję Prasową Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu w środę (15 marca 2023) wieczorem znaleziono zwłoki 35-latka w rzece Obrze w Międzyrzeczu. Dodał, że postępowanie mające wyjaśnić okoliczności śmierci 35-letnigo mężczyzny nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu; została zarządzona sekcja zwłok.

Zgłoszenie o mężczyźnie, który w rejonie ul. Staszica w Międzyrzeczu wpadł do rzeki Obry, a następnie został porwany przez jej nurt służby przyjęły we wtorek, ok. godz. 10.30. Zaraz potem ruszyły jego poszukiwania. Brali w nich udział strażacy, policjanci i ratownicy WOPR. Sprawdzane były brzegi rzeki i jej koryto.

We wtorek, akcja poszukiwawcza trwała cały dzień i została przerwana z uwagi na zapadające ciemności. Działania wznowiono w środę rano.

Niestety, informacja od świadka o tym, że mężczyzna mógł utonąć potwierdziła się. Wieczorem płetwonurkowie ze straży pożarnej znaleźli w rzece i wydobyli z niej zwłoki 35-latka.

Makabryczne odkrycie w Katowicach. Śledczy znaleźli poćwiartowane zwłoki w piwnicy
Sonda
Czy boisz się śmierci?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają