Świąteczny bigos dla psa, a karp dla kota? [AUDIO]

2018-12-24 14:57

Trzeba bardzo uważać co dajemy naszym czworonogom ze stołu. Możemy sobie, a zwłaszcza pupilom, uprzykrzyć życie.

O czworonogi podczas świąt trzeba szczególnie dbać.

i

Autor: Archiwum serwisu O czworonogi podczas świąt trzeba szczególnie dbać.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas także dla zwierząt. Nie chodzi o to, że w wigilijną noc mogą przemówić, a o to co mogą zjeść. Nie wszystkie świąteczne potrawy nadają się do tego, abyśmy dzielili się nimi z naszymi psami i kotami.

- Kapusta czy cebula mogą wywołać różne dolegliwości- przestrzega Joanna Kwiatkowska, lekarz weterynarii. Posłuchaj:

Zwracajmy uwagę także na świąteczne ozdoby. Niebezpieczne dla czworonogów mogą okazać się również żywe kwiaty. - Na przykład gwiazda betlejemska nie jest silną trucizną, ale może wywołać różne zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Ostatnio miałam kotka, który poczęstował się ozdobą ze stroika świątecznego. Niestety skończyło się na operacji - opowiada weterynarz.

Kot przeżył zabieg i nic mu już nie grozi. Od świątecznych ozdób trzyma się już jednak z daleka. Pilnujmy swoich czworonogów, by święta były dla nich szczęśliwe.

Czytaj też: Piernik, ryba i barszcz w nietypowej odsłonie na gorzowskim stole [AUDIO]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki