Zabrakło zespołowości... gorzowskie koszykarki przegrały z Czeszkami [ZDJĘCIA]

2019-11-07 12:55 Karolina Łopacińska
kosz Brno 1
Autor: Cycu Walka na parkiecie była zacięta.

Środowa (6.11) rywalizacja w EuroCupie nie najlepiej udała się gorzowiankom. Uległy one na wyjeździe KP Brno 67 do 71. To druga porażka akademiczek w rozgrywkach europejskich. Przed nimi dłuższa przerwa, będzie czas na przemyślenia i wnioski.

Mecz z Czeszkami nie zapowiadał przegranej. Do przerwy gorzowianki toczyły wyrównany bój. Po 20 minutach wyszły na prowadzenie 39 do 38. Wtedy ekipa z Brna ruszyła do ataku. W trzeciej kwarcie sytuacja się totalnie zmieniła. Gospodynie po kilku trafieniach prowadziły 49 do 39. Bezpieczną przewagę w okolicach 10 punktów utrzymały niemal do końca spotkania. Gorzowianki w ostatnich sekundach zdobyły jeszcze kilka "oczek", ale to nie wystarczyło do odwrócenia losów meczu.

kosz Brno 2
Autor: Cycu Gorzowianki przegrały z Czeszkami.

- Zabrakło nam zespołowości i szybkiego powrotu do obrony. Za dużo akcji rozwiązywaliśmy indywidualnie, a skuteczność była na niskim poziomie - powiedział Dariusz Maciejewski, trener akademiczek.

Przed gorzowiankami przerwa w rozgrywkach z uwagi na mecze reprezentacyjne. Kolejny mecz w EuroCupie 28 listopada. Rywalem będzie ekipa z Izraela. Wcześniej, bo 23 listopada w ramach ligi gorzowianki podejmą Artego Bydgoszcz.