45-latek bezceremonialnie okradł kościół z pozłacanych naczyń. Jak mogli tego nie zauważyć?

i

Autor: Abraham/CC BY-SA 4.0/wikipedia Patena liturgiczna / zdjęcie ilustracyjne.

Cenne pateny wyniesione ze świątyni

45-latek bezceremonialnie okradł kościół z pozłacanych naczyń. Jak mogli tego nie zauważyć?

2022-09-17 15:27

45-letni złodziej, który okradł jeden z kościołów w Kaliszu, zabierając stamtąd cenne pateny liturgiczne został zatrzymany przez policję. Co ciekawe, mężczyzna zjawił się w świątyni, gdy byli tam ludzie, jednak potrafił wykorzystać ich chwilową nieuwagę. Nieuczciwemu mieszkańcowi Kalisza grozi kara do 5 lat więzienia.

Okradł kościół z pozłacanych naczyń liturgicznych. Wykorzystał nieuwagę wiernych

45-letni złodziej obrał za swój cel jeden z kościołów w Kaliszu! Nieuczciwy mężczyzna pojawił się w świątyni w poniedziałek (5 września) i wcale nie przeszkadzało mu, że wewnątrz znajdują się wierni. Potrafił on wykorzystać nieuwagę innych osób przebywających w kościele, dzięki czemu nie niepokojony przez nikogo wyniósł pięć pozłacanych paten liturgicznych. O zdarzeniu policja została poinformowana przez proboszcza dopiero dzień później. Funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego wytypowali sprawcę.

- Okazało się, że to 45-letni kaliszanin. Zatrzymanie mężczyzny nie było łatwe, ponieważ nie ma on stałego miejsca pobytu, ale udało się - przekazała PAP, oficer prasowa kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: 24-latek wpadł w szał. Niszczył, co się da! Zakrwawiony spacerował po chodniku

Zdobył 31 punktów karnych w 2 minuty!

Jaka kara grozi złodziejowi?

Na szczęście wraz ze złodziejem, policjanci znaleźli też skradzione przez niego przedmioty. Pozłacane pateny liturgiczne wróciły do kościoła, a 45-latka czeka teraz sprawa karna. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?