Żelazków. Syn nie zastąpi ojca na stanowisku wójta! Znamy wyniki wyborów

i

Autor: UM Olsztyn Żelazków. Syn nie zastąpi ojca na stanowisku wójta! Znamy wyniki wyborów

Gmina Żelazków ma nowego wójta

Gmina zasłynęła z pijackich wybryków swojego wójta. Mieszkańcy wybrali jego następcę

2022-07-25 21:12

Znamy wyniki przedterminowych wyborów na wójta gminy Żelazków w województwie wielkopolskim. W drugiej turze spotkali się Michał Kraszkiewicz i syn kontrowersyjnego wójta - Adam Jakubowski.

Na początku kwietnia 2022 roku Sylwiuszowi J. wygaszono mandat wójta. To konsekwencje po pijackich aferach, a było ich sporo; atak na dziennikarza, fałszywe zawiadomienia na straż pożarną, udzielanie ślubu w stanie wskazującym, czy wysyłanie urzędników "po wódkę i papierosy". Sylwiusz J. stracił mandat po uprawomocnieniu się dwóch wyroków sądowych z oskarżenia publicznego. Został skazany za napaść na policjanta podczas I Marszu Równości w Kaliszu i znieważenie strażaków. Na swoim kącie ma łącznie pięć wyroków.

CZYTAJ: Pijany wójt zaatakował dziennikarzy! Chwycił za krzesło i ruszył na operatora kamery

Wybory w gminie Żelazków

W minioną niedzielę (24 lipca) odbyła się II tura przedterminowych wyborów, którą wygrał Michał Kraszkiewicz. Pokonał on Adama Jakubowskiego, czyli syna byłego wójta. Do udziału w niedzielnym głosowaniu uprawnionych było 7586 osób. Na Michała Kraszkiewicza zagłosowało 1949 mieszkańców, zaś na jego kontrkandydata Adama Jakubowskiego – 1355.

Pierwsza tura przedterminowych wyborów odbyła się 10 lipca. O fotel wójta gminy Żelazków ubiegało się wówczas siedem osób. Zarejestrowanych było dziewięć komitetów wyborczych, ale ostatecznie dwa nie wystawiły kandydatów.Największym poparciem wśród wyborców w pierwszej turze cieszył się komisarz wyborczy Michał Kraszkiewicz, który był wyznaczony na osobę kierującą gminą do czasu wyłonienia w wyborach nowego wójta – zdobył wówczas 1514 głosów. Na drugim miejscu z liczbą 895 głosów uplasował się Adam Jakubowski, syn byłego wójta.

Wójt i skarbniczka gminy usłyszeli wyrok
Nasi Partnerzy polecają