Kosili trawę w śniegu! Drogowy absurd koło Leszna

i

Autor: Przemysław Górzny Kosili trawę w śniegu! Drogowy absurd koło Leszna

Kosili trawę w śniegu! Drogowy absurd koło Leszna

2021-12-09 10:13

Przy drodze często można spotkać pracowników, którzy koszą trawę i nie ma w tym nic dziwnego. Chyba, że dzieje się to w momencie, gdy spadł śnieg. Wtedy zakrawa to na absurd. Taka też sytuacja miała miejsce przy drodze wojewódzkiej numer 309 niedaleko Lipna (pow. leszczyński).

Koszenie trawy na poboczach dróg jest niezbędne. Pracowników, którzy dbają o to, można bardzo często spotkać podczas podróży. Tak też było w niedzielę (5 grudnia) na drodze wojewódzkiej 309 w pobliżu miejscowości Lipno o czym poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych radny Leszna - Przemysław Górzny. - Zima znowu zaskoczyła - napisał pod zdjęciem. Więcej o tej sytuacji pisze portal elka.pl. - Ktoś im to pewnie zlecił, poszły na to jakieś publiczne pieniądze, rozumiem, że żyjemy w kraju absurdu, ale to już chyba przesada - powiedział jeden ze słuchaczy lokalnego radia.

Czytaj też: Poznań. Sceny jak z filmów u Barei lub... Marsa! Nowatorska metoda naprawy drogi. Sam zobacz!

Droga wojewódzka numer 309 należy do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Jak do tego doszło, że trawa była koszona, gdy zalegał na niej śnieg? - Zlecenie poszło na początku października, miało zostać wykonane do początku listopada, ostatecznie wykonawca zameldował ich zakończenie w czwartek 2 grudnia - powiedział Radiu Elka, Andrzej Staszewski, zastępca dyrektora WZDW. Zdjęcia pochodzą jednak z niedzieli (5 grudnia). Staszewski przyznał, że nie ma pojęcia. - Wyjaśnialiśmy to z wykonawcą, ten poinformował, że to nie był jego pracownik - powiedział.

Koszenie trawy w śniegu mijało się z celem. W takich warunkach atmosferycznych raczej jest niemożliwe wykonanie tego zadania. Sprawa będzie jeszcze szczegółowo wyjaśniana przez WZDW.

Sonda
Co sądzisz o koszeniu trawy zimą?
Wypadek śmiertelny na drodze Leszno-Osieczna