Nie żyje Arkadiusz Pacholski. Znany pisarz i aktywista został znaleziony w swoim mieszkaniu

2021-01-12 11:23 ago
Nie żyje Arkadiusz Pacholski. Znany pisarz i aktywista został znaleziony w swoim mieszkaniu
Autor: Urząd Miasta w Kaliszu/pixabay.com Nie żyje Arkadiusz Pacholski. Znany pisarz i aktywista został znaleziony w swoim mieszkaniu

Dotarły do nas bardzo przykre informacje. Nie żyje Arkadiusz Pacholski - historyk, dziennikarz, pisarz, bibliotekarz, radny Rady Miasta Kalisza III kadencji. Pacholski zmarł nagle w wieku 57 lat.

Jak informują Fakty Kaliskie, w ostatnich latach Arkadiusz Pacholski związany był z Miejską Biblioteką Publiczną imienia Adama Asnyka. Kiedy w poniedziałek rano nie zjawił się w pracy i nie było z nim kontaktu to właśnie jego koledzy z pracy postanowili, że powiadomią policję.

Wiele wskazywało, że pisarz jest w mieszkaniu. Kiedy weszli do jego domu okazało się, że ten nie żyje. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci kaliszanina.

ZOBACZ: Leszno: umówili się na egzotyczny masaż. Policjanci musieli interweniować [WIDEO]

Arkadiusz Pacholski był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu i Uniwersytetu Wrocławskiego. Jako pisarz debiutował w roku 1986 na łamach „Południowej Wielkopolski”. Tworzył eseje, szkice i recenzje w wielu cenionych pismach literackich. Pisał także opowiadania i powieści - akcja tej najsłynniejszej, „Niemry”, dzieje się w Kaliszu.

Był aktywistą miejskim, animatorem kultury i propagatorem literatury, twórcą cyklu spotkań Salon Literacki, prezesem stowarzyszenia Kalisz Literacki, pierwszym prezesem stowarzyszenia Rowerem do Nowoczesności, autorem Standardów dla projektantów, wykonawców i zarządców infrastruktury dla pieszych przyjętych w roku 2016 przez Miasto Kalisz. W ostatnim czasie zawodowo związany z Miejską Biblioteką Publiczną im. Adama Asnyka.

Za swoją twórczość zdobył szereg nagród m.in. Nagrodę Literacką Fundacji Kościelskich w 1999 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Leszno: 32-latek WYPADŁ z okna na 9. piętrze! Zmarł na miejscu

Całe Ząbki opłakują zamordowanego sklepikarza